Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita pui2005's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.06.2006
    Postari in forum
    2

Tratament lunar cu antibiotic la copil mic

buna ziua,
    am o mare problema din martie si pana in iunie am ajuns lunar la spital cu baietelul meu acum in varsta de 2 ani,cu febra mare 39.6,am facut tratament cu antibiotic,rino-faringita si de 2 ori cu scaune diareice apoase. va rog sa-mi spuneti ce-i pot dat ptr cresterea imunitatii si refacerii florei intestinale, facem tratament cu broncho-vaxom,imunobaby junior,acum suntem cu biotics baby.

sanatate multa

Floricica Nou Venita nicavictorita's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.11.2008
    Postari in forum
    225
    Citat Postat de pui2005 Vezi mesajul
    buna ziua,
    am o mare problema din martie si pana in iunie am ajuns lunar la spital cu baietelul meu acum in varsta de 2 ani,cu febra mare 39.6,am facut tratament cu antibiotic,rino-faringita si de 2 ori cu scaune diareice apoase. va rog sa-mi spuneti ce-i pot dat ptr cresterea imunitatii si refacerii florei intestinale, facem tratament cu broncho-vaxom,imunobaby junior,acum suntem cu biotics baby.

sanatate multa

buna,
    stiu ce inseamna mult antibiotic....copilul meu a luat din 24 martie-29 mai.......8 antibiotice,am fost si internati in spital,intr-un final l-am operat de polipi si la urechiuse-mirigotomie....de 1 luna e ok,urmam un tratament homeopat,si tot de atunci i-am dat si colostru cu probiotice.a mai facut rosu in gat(doar cu dureri,fara febra-l-am trat homeopat).sfatul meu e:cautati un medic homeopat BUN!colostru i-l dau pt flora,biotics i l-am dat in timpul trat cu antib si cam 5 zile dupa fiecare tratat cu antib.Multa sanatate!

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    nicavictorita ce tratament homeopat urmati? Aceeasi problema o am si eu cu Edi si abia am inceput un tratament homeopat. Eram curioasa ce schema de tratamentu urmati voi si daca aveti rezulatate.

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    fetitei mele iam dat anul trecut broncho vaxon 2 luni,ca nu am avut sa ii cumpar si in a treia luna,imunogrip junior,dupa schema,o luna da una nu,vitamina c cate un flacon pe luna,si vreau sa va spun ca de cate ori am crezut ca va raci iam dat oscilococinum 3 zile si nu a avut nimik.si din septembrie anul trecut pana in martie anul asta,pana am dato la gradi,nu a fost racita niciodata,nici macar un muc ca sa zic asa.si cand am dato la gradi a fost teroare,din motivul asta am retraso,dar incep iar din sept cu bronchovaxon si imunogrip si vitamina c,pt a trece usor peste iarna

Floricica Nou Venita pui2005's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.06.2006
    Postari in forum
    2
    tratamentul asta-l facem si noi, insa cu imunogrip junior am inceput de astazi dupa schema de pe cutie. speram sa trecem si noi peste asta, insa tind sa cred ca problemele mari la noi au aparut din cauza florei intestinale nereparate, neavand timp din cauza tratamentelor lunare cu antibiotic. pe 12.07.2011 mergem la budimex sa facem toate analizele pe oirganism sanatos, revin cu info. sanatate multa si multumesc mult ptr raspuns

Floricica Nou Venita nicavictorita's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.11.2008
    Postari in forum
    225
    Citat Postat de gabitzza Vezi mesajul
    nicavictorita ce tratament homeopat urmati? Aceeasi problema o am si eu cu Edi si abia am inceput un tratament homeopat. Eram curioasa ce schema de tratamentu urmati voi si daca aveti rezulatate.
    tratamentul homeopat se da individualizat,are vreo 15 remedii,pt tiroida-are un usor hipotiroidism,pt psihic,pt imunitate,pt constipatie-asta-i rezolvata,a ramas cam in urma cu dezv fizica-are 13kg si 92-93cm la 3.1ani
    ...depinde de tipul constitutional al copilului-care se det din intrebarile acelea,cam ciudate ,ale medicului.el pt gatut are apis,formula nr 1 al dr jurj-asta in faza acuta...iti pot da schema sau denumirile remediilor dar nu te ajuta,trebuie sa se potriveasca copilului....da,rezultate sunt,de 1 luna nu a luat antib-cu toate ca am inceput trat hom,cand orl-istul ne mai recomandase un antib-nu i l-am mai dat-,nurofen si panadol,la fel-2.5luni a luat zilnic unul dintre ele....!la recomandarea medicilor.eu am obs,dupa fiecare antib,a devenit si mai sensibil decat fusese...acum e la cresa de 4 sapt.....record

andreeacta
    Guest
    in primul rand schimba doctorul. racelile se trateaza fara antibiotic. chiar si cu febra mare.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari