Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita aris_andreea's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2012
    Postari in forum
    5

Se poate ca dupa 5 zile de tratament sa raceasca iar?

se poate ca dupa 5 zile de tratament cu injectii gentamicina si hidrocortizon+un sirop eritromocina sa raceasca iar?ca vineri m-am externat si aseara a facut febra 38,8?sau poate fi din cauza dintilor?

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    se poate.ai grija ca in spitale este fff cald si acasa,banuiesc ca nu ai aproape30 grade ca in spitale.si se poate si sa fie de la dintisori,eu te-as sfatui sa mergi la medic

Floricica Nou Venita aris_andreea's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2012
    Postari in forum
    5
    ieri am fost la consult iar doctorita mi-a zis ca e bine ca nu mai e racit.....iar seara sa ma trezesc cu febra de 38,8......astept si azi sa vad cum se comporta si daca e asa ma duc din nou la doctor....dar eu sper sa fie bine.

miki00
    Guest
    Se poate, iti spun din proprie experienta. S-a intamplat de cateva ori cu fetita mea cea mare . In 10 zile virus si pe urma infectie bacteriana in gat (streptococcus) . Ar putea fi si dintii, dar de regula temperatura e mai mica, sunt insa si exceptii.

Moderator Floricica Cu Vechime savuanamaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.07.2010
    Postari in forum
    7.818
    eu cred ca febra nu trebuie sa fie de la raceala...poate si alta cauza a febrei..iar 38.8 e putin c-am mare sa fie de la ditisori, iar antibioticul dat fara antibiograma, poate fi egal cu zero in unele afectiuni, dar asta ar fi trebuit a stie medicii...oricum....orice ar fi ...multa sanatate!

Administrator Floricica Debutanta administrator's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2005
    Postari in forum
    1.037
    Draga mea,

poti afla tot ce vrei sa stii despre raceli si viroze pe topicul: Infectiile si virozele specifice sezonului rece unde iti va raspunde la intrebari d-na dr Laura Patrascu

mada_lyna
    Guest
    Robi, cand i-a iesit primul dinte, pe linga scaune moi si multe, a facut si febra, 39,6. cand ne-am internat ne-au zis ca nu se poate de la dinti sa faca asa, dar s-au inselat. caci la al treilea dintisor a facut fix la fel. in rest a fost bine.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari