Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mitranmihaela's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.01.2012
    Postari in forum
    85

Nelamurit Scoaterea amigdalelor la baieti afecteaza potenta pe viitor?

baiatul meu mereu are probleme cu amigdalele si de fiecare data ajungem la injectii.ma gandeam sa le scot dat mai multe persoane din jurul meu mi-au zis ca afecteaza potenta pe viitor si ca afeteaza doar baieteii daca sunt operati de mici, adultii nu mai au nici o problema.adevarul e ca un vecin de-al meu si-a scos amigalele dupa 18 ani tot la sfatul medicului cica pentru a nu avea probleme.e un mit sau are partea lui de adevar???

Floricica Nou Venita alynutza79's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.06.2012
    Postari in forum
    180
    Operația de amigdalită nu afectează în niciun fel potența și nici organele genitale. Singura afecțiune ORL care afectează fertilitatea masculină este oreionul. Astfel, dacă oreionul a apărut în perioada pubertății și dacă sunt afectate ambele testicule, poate duce la sterilitate, însă nici această afecțiune nu afectează potența. În concluzie, amigdalita nu creează probleme la nivelul organelor genitale.
    Stii care-i boala romanilor?Toti se cred medici.Persoanele din jurul tau ar trebui sa se informeze inainte sa dea sfaturi ABERANTE.

Floricica Nou Venita mitranmihaela's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.01.2012
    Postari in forum
    85
    bine ca am intrebat aici decat sa ma fac de ras la vre-un medic :))

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari