Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita miha_mika's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.03.2011
    Postari in forum
    91

Scaun cu mucus

buna seara! baietelul meu a eliminat un mucus odata cu scaunul, foarte urat mirositor. v-ati mai intalnit vreo mamica cu asemenea situatie?

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Cati ani are baietelul ? Da si fetita mea a eliminat odata cu scaunul un mucus urat mirositor atunci cand a suferit de enterocolita. Fiind prea micuta si refuzand lichidele si papa am stat internata cu ea la Budimex. Acum cand are probleme cu burtica , scaunul, ne ajuta regimul si un tratament adecvat daca nu este vorba de vreo infectie mai puternica , care necesita consult de specialitate si antibiotic.

Moderator Floricica Avansata NicoleD's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.467
    Citat Postat de miha_mika Vezi mesajul
    buna seara! baietelul meu a eliminat un mucus odata cu scaunul, foarte urat mirositor. v-ati mai intalnit vreo mamica cu asemenea situatie?
    De ce iritatie de colon?
    Este posibil sa aiba o problema digestiva. O proba de coprocultura dusa la analiza ar putea sa va lamureasca. Si evident, un consult pediatric.

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Simptomele principale ale sindromului de colon iritabil includ: durere abdominala (uneori declansata de durerile miscarilor abdominale), scaune neregulate (schimbari in ritmul si consistenta scaunelor) si distensie abdominala. Acestea pot fi insotite de alte simptome, legate de tractul gastrointestinal sau de oricare alt organ.
    nicoleee are dreptate mergi si fa analiza la scaun a micutului.

mada_lyna
    Guest
    Robi a facut gastro-enterita de mai multe ori. tot cam asa se manifesta.in fine, se impune un examen coproparazitolog si o coprocultura,dar pina sa apuci sa ii dai antibiotice(dak ii dai,evident).sanatate!

Floricica Nou Venita miha_mika's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.03.2011
    Postari in forum
    91
    baietelul are 1an si 7 luni. precizez ca scaunele nu sunt moi, ba chiar are probleme cu constipatia. cum ati spus si voi o coprocultura v-a lamuri situatia! va multumesc!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari