Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita andadeea's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.11.2012
    Postari in forum
    60

Remedii naturiste pentru tusea copilului

leacuri babesti pentru tusea copilului

Floricica Debutanta Hayeti's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2011
    Postari in forum
    1.068
    Nu stiu daca e tocmai indicat...pt. ca nu faci decat sa tratezi efectul, nu si cauza....
    In primul rand aspira-i bine mucozitatile, de obicei ajungerea lor in gat irita si provoaca tuse...
    Siropul de iedera, de muguri de brad, de ridiche neagra, tinctura de cimbrisor, ceaiul de coji de ceapa+nuca....cartofi rasi cu spirt pusi in compresa pe gat....
    Nu spui totusi ce varsta are copilul...

Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    Sirop de patlagina cu propolis si tinctura de propolis fara alcool, cate 10 picaturi pe zi, 5 dimineata, 5 seara, in lapte.

Floricica Avansata alinaflory's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2009
    Postari in forum
    1.986
    Si noi am trecut printr-un episod urat de tuse, la inceput a fost convulsiva apoi expectoranta si ultima data foarte uscata predominant noaptea dupa ce timp de doua saptamani am incercat tot ceea ce ne-a prescris doamna doctor inclusiv cateva siropele de la plafar singurul care si-a facut efectul neasteptat de bine a fost un ceai antibronsitic , depinde si de ce natura este tusea daca este expectoranta este bun si siropelul de patlagina, ceai de cimbrisor aaaa si la noi nu a mers cu sirop de ridiche neagra, iar ceaiul de ceapa este bun dar oribil la gust

Floricica Nou Venita andadeea's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.11.2012
    Postari in forum
    60
    va multumesc pentru raspunsuri

Floricica Nou Venita Mimiha's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.10.2013
    Postari in forum
    3
    Eu cand eram copil bunica mea ma trata astfel:Fierbea o oala cu apa in care punea ceva plante (din pacate nu imi amintesc ce plante), o scotea de pe foc si apoi ma punea sa fac inhalatii, adica tineam capul deasupra oalei si ea imi punea un prosop deasupra
    Acum am evoluat si aceeasi metoda naturala poate fi aplicata cu aparate moderne mi-am cumparat un aparat de aerosoli si pun si ulei de oregano volatil.
    Aparate cu aerosoli pentru inhalatii gasesti la emag sau altex

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari