Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Recomandari centre de recoltare analize pentru copii

Am nevoie de parerile voastre privind centrele de recoltare analize de sange pentru copii. Trebuie sa ii repet lui Edi analizele si sincer nu stiu unde sa merg cu el pentru a fi linistita de corectitudinea rezultatelor.
    As vrea cateva recomandari de centre medicale unde pot merge cu el cu trimitere de la medicul pediatru. Ma intereseaza mult ca laboratorul cu care lucreaza sa proceseze bine sangele recoltat, ca personalul care recolteaza sa abia experienta in recoltarea sangelui la copii mici.

Prima data am fost la Anima de la Delfinului, personalul a fost ok sa spun dar cititin pe forumuri acum am dubii pentru ca exista atatea pareri pro si contra. As fi inclinat sa merg la Sanador insa am sunat si au epuizat fondurile pentru aceasta luna, m-au trecut pe o lista de asteptare si urmeaza sa ma sune luna viitoare cand vor primi fonduri insa nu vreau sa mai astept atat.

Astept cu interes parerile si recomandarile voastre.

Floricica Novice ALESUTA's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.01.2011
    Postari in forum
    527
    eu cand am avut nevoie am fost la MedLife,am fost multumita,insa nu stiu daca se poate cu bilet de trimitere,sanatate!

Floricica Senior angel24's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.08.2007
    Postari in forum
    4.843
    Gabitzza,incearca si la Medicover. Eu mi-am facut acum cativa ani niste analize la ei(atunci lucrau cu Synevo) si stiu sigur ca primeau si cu trimitere de la medic. Iar pt releventa rezultatelor, ar mai fi Victor Babes.

Floricica Novice simonacio's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.08.2011
    Postari in forum
    564
    eu i l-eam facut fetitei mele la Regina Maria. asistentele de treaba si dragute si primesc si trimitere.

Floricica Senior angel24's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.08.2007
    Postari in forum
    4.843
    Acum 3 ani mi-am facut analizele de sange la Regina Maria(eram abonata). Vroiam sa raman insarcinata si am zis sa-mi fac toate analizele inainte. Imi iesise Listerya pozitiv...imediat ce am aflat rezultatul am mers la Synevo pt a-mi recolta din nou sa compar rezultatele. Surpriza...la Synevo a iesit negativ dar eu un stiam care rezultat sa-l iau de bun. Atunci doctorita mea mi-a zis ca merge pe mana celor de la Synevo insa pt linistea mea m-a trimis la Victor Babes. A zis ca acolo voi avea cel mai sigur rezultat. Intr-adevar a iesit negativ.Deci eroarea a fost la Regina Maria(pe atunci CMU). Avand abonament si neplatind analizele in aceeasi zi in care am facut la V.Babes am mers sa-mi recolteze si CMU(din nou) .De data asta a fost negativ. De atunci nu prea am mai avut incredere i rezultatele primite de la ei.
    Acum sunt abonata la Medlife(nici in astia nu am 100% incredere, dar la ce analize am avut sa-i fac fetitei as fi dat o multime de bani. Numai sapt trecuta a trebuit sa-i recolteze pt panelurile de alergii,iar 1 panel costa 210lei.Sper sa primesc un rezultat corect.

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Multumesc pentru recomandari. Pana la urma am fost la Sanador si am platit analizele. Sper ca am facut alegerea buna. De Synevo am mai auzit, insa nu stiam foarte multe despre ei .

Astept in continuare recomandarile voastre! Ma gabdesc ca astfel de recomandari sunt utile pentru multe mamici.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari