Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta g_ioana's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.09.2010
    Postari in forum
    1.064

Rame ochelari copilasi mici mici; unde gasim?

Buna ziua!

Aveti idee unde putem gasi rame ochelari pentru copilas de 1 an? Exceptand Oftapro unde nu ni s-au potrivit.
    Ma intereseaza daca sunt mamici ce au gasit in Bucuresti pt copilasii lor cam de aceasta varsta rame ok (cine a avut tangente cu subiectul stie dupa ce criterii: suport bun la nasuc, moi dupa urechiuse, etc).

multumesc

Floricica Nou Venita cris_01's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.02.2010
    Postari in forum
    150
    La cabinetul dr Doina Dinu fac si montaje de ochelari pt pitici mici-mici :))(doamna dr este oftalmolog pediatru deci acolo se fac prescriptii ochelari pt foarte multi copilasi)!
    Adresa o gasesti aici: CABINET MEDICAL DR. DINU DOINA - Bucuresti - Oftalmologie

Floricica Novice ALESUTA's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.01.2011
    Postari in forum
    527
    Iti recomand de la firma Miraflex,sunt cei mai buni pt copii mici(sunt din silicon,nu au suruburi,acest model este recomand de medic pt pici),eu am cump de la Oftalmix

Moderator Floricica Veterana vava's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.09.2006
    Postari in forum
    13.949
    eu iti recomand un medic oftalmolog pediatric are o clinica pe str.Polona-dr.Ciubotaru Andreea acolo au si ochelari pt.toate varstele.

Membru inregistrat la
    14.09.2010
    Postari in forum
    1.064
    multumesc pentru raspunsuri ; noi nu cautam medic sau consultat, avem deja un dr foarte bun; cautam insa magazin de optica cu rame pentru copii mici. Le stim pe cele de la Miraflex, le-am probat in nenumarate randuri insa pentru noi nu sunt cea mai buna alegere (nu ni se potrivesc) :(. Oftalmixul si Oftapro recomanda Miraflex deci nu ne ajuta prea mult :(

Membru inregistrat la
    14.09.2010
    Postari in forum
    1.064
    Alesuta, noua Miraflexul ne indoaie ingrositor urechiusele. In vreo 4 locuri ne-au probat si aceeasi problema - aratam ca Dumbo cu ei. Voua va stau bine? (la ce varsta?)

Vava, cred ca imi spui de Infosan - acolo nu am fost- zici ca au si optica?

Moderator Floricica Veterana vava's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.09.2006
    Postari in forum
    13.949
    da Ioana asa se numeste clinica dar daca vrei sa-ti faci programare sfatul meu este sa mergi la dr.Ciubotaru Andreea este un medic exceptional si lucreaza foarte bine cu copii are multa rabdare stie cum sa le vorbeasca eu zic ca vei fi multumita.

Floricica Novice ALESUTA's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.01.2011
    Postari in forum
    527
    Citat Postat de g_ioana Vezi mesajul
    Alesuta, noua Miraflexul ne indoaie ingrositor urechiusele. In vreo 4 locuri ne-au probat si aceeasi problema - aratam ca Dumbo cu ei. Voua va stau bine? (la ce varsta?)

Vava, cred ca imi spui de Infosan - acolo nu am fost- zici ca au si optica?
    La inceput... recunosc nu mi-au placut nici mie miraflex,dar este singurul model recomandat pt copii mici,m-am obisnuit cu ea purtand ochelari,ma intrebi daca ii sta bine,sincer iti spun nu suport ochelarii,dar...ce sa facem,ei sunt copii iar noi ca parinti trebuie sa-i ajutam,sper sa se corecteze cat mai repede si sa scapam de ei,am vrut sa cump alte modele,dar mi-au spus ca nu sunt recomandati pt ei,la astia nu are ce sa le faca(la inceput ii arunca,ii ascundea in pantaloni si ...sunt intregi,nu s-au rupt,daca cump altceva fii convinsa ca eram la a nu stiu a cata rama)sanatate!!!

Floricica Nou Venita cris_01's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.02.2010
    Postari in forum
    150
    Citat Postat de g_ioana Vezi mesajul
    multumesc pentru raspunsuri ; noi nu cautam medic sau consultat, avem deja un dr foarte bun; cautam insa magazin de optica cu rame pentru copii mici. Le stim pe cele de la Miraflex, le-am probat in nenumarate randuri insa pentru noi nu sunt cea mai buna alegere (nu ni se potrivesc) :(. Oftalmixul si Oftapro recomanda Miraflex deci nu ne ajuta prea mult :(
    Eu ti-am dat ca si reper cabinetul doamnei dr,tu te duci la dr in care ai incredere,dar in cadrul acestui cabinet se comercializeaza si se face montajul pt ochelari de pitici!Acolo au foarte multe modele iar montajul este impecabil(este foarte important ca lentila sa fie montata corect conform masuratorilor de pe prescriptie,eu am patit-o de cateva ori cu montajul si e groaznic:ai stari de voma,te doare capul...) si lentilele sunt sover(deci de cea mai buna calitate si primesti certificat de garantie la ele)!

Membru inregistrat la
    14.09.2010
    Postari in forum
    1.064
    Super! Iti multumesc mult, Cris! Vom incerca si acolo

Floricica Senior roxy29's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.10.2009
    Postari in forum
    4.012
    fetelor...dar cum s-a prescris dioptria la un copil asa mic??? eu cu gabriel am mers de pe la 2 ani si cu nici un chip nu reusea medicul sa il fac sa stea nemiscat... nu plangea insa nu statea fix sau clipea etc.
    poate sunt aparate mai performante....acum nu e cazul caci gariel are 5 ani si poarte ochelarii..insa poate voi avea nevoie la cea mica...desi sper sa nu.
    e foarte important sa ii placa si copilului...gabriel a vrut o rama cu fluturi, cam de fetite desi e albastra:) insa am luat-o fara discutii...si nu i-a dat jos niciodata, atat de incantat a fost de ei. din pacate va trebui sa ii schimbam...mereu avem probleme cu copiii la gradi care il imping ( din joaca fireste) sau il lovesc ..un copil i-a rupt un brat de la rame si desi l-am inlocuit degeaba...nu mai sta ca la inceput:(( si nu sunt ieftini deloc...dar asta e.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari