Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mihmiha.popescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.05.2014
    Postari in forum
    2

Pneumonia la copilul mic

buna ziua....dragi mamici am si eu o intrebare...poate s-a mai confruntat cu o situatie asemanatoare.......fetita mea de 1 anisor a racit acum 2 luni, am fost la medic si ne-a dat nurofen sirop de tuse fara antibiotic, zice ca nu era foarte grav, rosu in gat si tuse seaca, dar dupa 2 saptamani ne-a dat sumetrolim, nici cu asta nu ne-a trecut, acum o saptamana am fost din nou si a zis ca are pneumonie. Acest diagnostic a fost pus in urma unor analize si a unei radiografii. Acum ia Klacid de 7 zile si a facut 5 zile de aerosoli de 3 ori pe zi. Acum 4 zile la control era mai bine dar fetita inca tuseste, are secretii nazale foarte urate si lipicioase, iar eu sunt foarte ingrijorata, urmeaza sa mergem la control cand terminam tratamentul. Nu a facut febra niciodata.
    daca cineva a trecut prin ceva asemanator sa imi spuna si mie...va rog mult de tot...nu stiu ce sa mai fac...
    va multumesc....

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    Nu ai de ce sa iti faci griji! Tusea si secretiile vor trece in ceva timp, dureaza pana se vindeca pneumonia.Sanatate multa~

Floricica Nou Venita mihmiha.popescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.05.2014
    Postari in forum
    2
    multumesc mult....suntem bine acum....am fost la medic si ne-a zis ca am scapat usor fara injectii...era bine...doar ca vad ca tusea nu trece....variaza de la o zi la alta...noaptea nu tuseste deloc ...insa ziua da...uneori doar putin alteori mai rau....ufff...abia astept vara....
    pupici

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari