Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita deutzamica's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.06.2012
    Postari in forum
    18

Ortoped pediatru

As vrea sa aflu mai multe pareri despre doctori ortopezi pediatri. Nu stiu inca in mainile cui sa-mi incredintez copilul. Pana acum am de ales intre: Dumitrescu Catalin, Thiery Alexandru - spital Gr. Alexandrescu sau Gh. Burnei - spital Budimex (Marie S. Curie). Ce stiti despre acestia?

Floricica Novice simonacio's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.08.2011
    Postari in forum
    564
    Depinde ce afectiune are copilasul. poate sa fie ceva de competenta unui neuro-chirurg. si depinde si ce varsta are.
    eu am mers la Dr. Secheli Ionut de la Alexandrescu si mi-a zis sa merg la un neuro-chirurg daca va fi cazul, deocamdata nu e. multa sanatate!

Membru inregistrat la
    23.06.2012
    Postari in forum
    18
    Nu e de natura neurologica. Noi am fost la ortoped, dar nu sunt inca impacata. Nu stiu pe mainile cui sa-l las. Se pare ca fara operatie nu scapam. Dar as vrea sa fiu sigura ca macar va fi operat de cel mai bun.

Floricica Senior angel24's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.08.2007
    Postari in forum
    4.843
    Noi mergem la dr Thiery Alexandru dar la Recover(cabinetul sau din Calea Calarasilor).Dupa constatarea problemei la picioaruse a fetitei mele(spasticitate la musculatura gambelor,mers pe varfuri ) am facut kinetoterapie cu sotia dumnealui la aceelasi cabinet.Consultatia este destul de ampla...a avut nevoie si de parerea neurologului(tot la Recover ne-a vazut un medic cu care colaboreaza ei).Mie asta mi-a placut ca s-au consultat si au pus la bataie impreuna un plan de tratament. Am avut nevoie doar de cateva sedinte de kineto (vreo 2 luni periodic,de 2 ori pe sapt) iar rezultatele au fost cele mai bune.Eu am prins incredere in ei vazand evolutia fetitei mele. Si inainte sa ajungem la ei si eu eram in aceasta dilema...unde sa merg? Iar toate recomandarile au fast catre el.
    Daca ai nevoie de datele de la Recover sa-mi spui, pt programare te pot ajuta cu un nr de tel.

Membru inregistrat la
    23.06.2012
    Postari in forum
    18
    Am incercat sa-l programez la dr. Thiery si mi-au zis ca abia in octombrie au loc. :(((((
    Pana atunci ceilalti doi medici vor vrea probabil sa-l opereze deja. Nu vreau nici sa aman prea mult.
    Off...e asa de greu sa ajungi la un medic bun. Doar daca ai avea numarul personal cred ca as putea face mai mult. I-as explica problema si poate m-ar primi mai devreme.

Floricica Senior angel24's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.08.2007
    Postari in forum
    4.843
    Au foarte multe programari la cabinet...eu am asteptat 1 luna programarea.Probabil acum dureaza asa mult fiind si perioada de concediu si au decalat toate programarile.
    Numarul de tel personal nu il am, insa am dat o cautare si am gasit CV-ul sau si 2 numere de tel.Poate sunt valabile,incearca:Contact: tel/fax.: 031-807 34 31, mobil: 0723 68 65 60,
    e-mail: alexandru.thiery@recover.com.ro
    Poti incerca sa-i trimiti si un mail si vezi,poate-ti raspunde. Sau du-te direct la Grigore Alexandrescu cu copilul si cauta-l.Imposibil sa nu te primeasca. Exista ortoped de garda zilnic la Grigore,eu am ajuns cu fetita la spital fiindca facuse o sinovita de genunchi.Am sunat la Recover,nu m-a putut primi fiindca avea f multe programari dar m-a trimis la Grigore Alexandrescu, la una din colegele lui care era de garda.

Multa sanatate!

Membru inregistrat la
    23.06.2012
    Postari in forum
    18
    Am cautat si eu adresa de email si nu am gasit. Ii scriu acusica. Multumesc frumos.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari