Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice georgiana20's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    567

O tragedie

As vrea sa va spun si voua ce sa intamplat cu o fetita de 1 an jumate,care ii cunosteam parintii si am vazut o de cateva ori. acum 10zile am fost lao petrecere, la care au fost si ei , fetita era bine mersi, sejuca si dansa alaturi de ceilalti copiii, ca la cateva zile sa vb cu o prietena comuna,sa imi zica ca e suparata ca micutza "Teo" e la spital si e grav, am intrebat ce are si a zis ca diaree . Am fost increzatoare si am zis ca in mana mediciilor totul va fii ok si va trece peste. iar pe 1iunie seara sa aflu ca a murit :( de vina a fost bacteria e-coli ,incepuse sa faca diaree cu sange, a tinut o prea mult acasa posibil,a facut blocaj renal si n a mai raspuns nici la dializa. Cand a venit la petrecere am inteles ca era pe tratament, iar ulterior cand a vazut ca sa mai agravat, sau dus la Med Life sa ii faca analize , unde a iesit ca nu are E-coli, apoi cand sau dus la Budimex starea era destul de grava si asa sa dus un ingeras la cer..... :(
    Nu imi explic de ce, i au facut autopsie ,dar nu la Budimex,ci la Mina Minovici , iar raspunsul il vor afla intr o luna.

Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    567

Dumnezeu sa o odihneasca in pace.

Teo. A fost o fetita dulce, cuminte si frumoasa foc..
    Imagini atasate

Floricica Nou Venita Raluchet's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.06.2011
    Postari in forum
    193
    Zbor lin ingeras micut!

Dumnezeu sa o odihneasca in pace, parintilor multa putere!

Floricica Novice alexandraene's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2013
    Postari in forum
    500
    Groaznic,Dumnezu sa o ierte!Condoleante parintilor!

Floricica Avansata ssinziana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    Groaznic,Dumnezeu sa o odihneasca in pace!Multa putere parintilor,nici nu vreau sa ma gandesc ce este in inima lor,o suferinta care poate nu se va vindeca niciodata :( Condoleante,multa putere!

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    Doamne...cuvintele sunt de prisos...Dumnezeu sa o odihneasca in pace....iar noi sa fim fericiti ca suntem sanatosi!

Floricica Avansata al3ssia's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.11.2012
    Postari in forum
    1.387
    Groaznic...Somn lin ingeras mic,sa ai un zbor minunat ingeras!D-zeu sa o odihneasca in pace...nici nu vreau sa`mi imaginez ce e in sufletul parintilor...Condoleante!

Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    Dumnezeu sa o odihneasca in pace! Prea multi ingeri in Romania, ca sa parafrazez o emisiune de acum 2 ani, parca, nu? Dupa cate am citit in postarea ta, nu diareea a ucis-o. Daca pe tratament fiind, se simtea deja mai bine si a fost totul ok la petrecere, alta a fost cauza. Mai ales ca nu ai dat de inteles ca si alti copii au avut apoi probleme cu diarea, tinand cont ca este o afectiune care se transmite incredibil de usor in colectivitati, prin simple atingeri. Inclin sa cred ca a avut o disfunctionalitate ascunsa, rinichii cedeaza dupa un timp indelungat de 'probleme' renale, probabil ca au mai fost si altele la mijloc. O enterocolita cu E-coli sau alti enterococi nu provoaca blocaj renal/moartea, decat daca copilul se deshidrateaza sever si rinichii nu mai au cu ce lucra. Or fetita se simtea destul de bine. Trebuie sa caute serios cauza, e posibil sa fie de vina si vrea infectie nosocomiala luata in spital, odata cu internarea pentru diareea sangvinolenta si care se manifesta cu intarziere..

Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    567
    Din pacate raspunsul nu il au nici ei sigur,deaia sa efectuat o autopsie , iar rezultatul intarzie sa apara, peste o luna. Grija asta a avut o si ceilalti parintii , daca nu cumva au luat si ceilalti prichindei,dar nici un copil care a fost in contact cu ea , nu are nimic...!!

Floricica Nou Venita Mamy3's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.04.2013
    Postari in forum
    133
    Citat Postat de georgiana20 Vezi mesajul
    As vrea sa va spun si voua ce sa intamplat cu o fetita de 1 an jumate,care ii cunosteam parintii si am vazut o de cateva ori. acum 10zile am fost lao petrecere, la care au fost si ei , fetita era bine mersi, sejuca si dansa alaturi de ceilalti copiii, ca la cateva zile sa vb cu o prietena comuna,sa imi zica ca e suparata ca micutza "Teo" e la spital si e grav, am intrebat ce are si a zis ca diaree . Am fost increzatoare si am zis ca in mana mediciilor totul va fii ok si va trece peste. iar pe 1iunie seara sa aflu ca a murit :( de vina a fost bacteria e-coli ,incepuse sa faca diaree cu sange, a tinut o prea mult acasa posibil,a facut blocaj renal si n a mai raspuns nici la dializa. Cand a venit la petrecere am inteles ca era pe tratament, iar ulterior cand a vazut ca sa mai agravat, sau dus la Med Life sa ii faca analize , unde a iesit ca nu are E-coli, apoi cand sau dus la Budimex starea era destul de grava si asa sa dus un ingeras la cer..... :(
    Nu imi explic de ce, i au facut autopsie ,dar nu la Budimex,ci la Mina Minovici , iar raspunsul il vor afla intr o luna.

nici eu nu cred ca moartea are legatura cu simptomele de care ne-ai povestit....doar daca vorbim de o deshidratare grava...dar nu cred ca ar fi stat asa parinitii cu ea, sa ajunga in halul asta...
    sa nu fie mai degraba un episod de malpraxis medical tipic romanesc...nu m-as mira!! fereasca d-zeu sa ajungem pe mainile astora!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari