Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita getax's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.11.2009
    Postari in forum
    4

Nu doarme bine

va rog sa ma ajutati!
    copilul meu de 1 an si 5 luni nu doarme bine nici noaptea si nici ziua
    seara adoarme in jur de ora 22 si doarme maxim pana pe la 01 se trezeste bea o sticla de lapte si adoarme pana la ora 3 cand ia sticla de ceai .doarme pana pe la 05 cand cere a doua sticla de lapte ,dupa care mai doarme maxim pana la ora 7.asta se intampla noaptea de vreo 3 saptamani .
    ziua doarme 1 ora in jurul orelo 10-11 si inca maxim 1,5 ore pe la 4-5 dupa amiaza.
    am pus aceasta situatie pe seama aparitiei dintilor dar totusi e cam lunga perioada .nici nu indraznesc sa cer ceva pentru somn doctoritei noastre ca nu este de acord cu medicamentatia de la asa o varsta frageda ,dar nu mai pot,sunt epuizata,nu are alte probleme de sanatate care sa il chinuie si sa nu il lase sa doarma.
    am incercat in doua nopti sa nu ii dau nimic,putin ceai cat sa isi ude gurita,dar circul a fost prea mare si la bloc as aceva nu prea e permis,mai ales ca vecinii nostri sunt cam neintelegatori .
    ce ma sfatuiti sa fac ,ce as putea sa ii dau sa se obisnuiasca sa doara macar 6 ore legate?

Floricica Debutanta mamica1's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2010
    Postari in forum
    835
    incearca sa-i pui cereale in biberon...eu ii pun 2ligurite de cereale bio 7korn de la milupa si e de aceeasi varsta cu bebelu tau. de multe ori ia ultima masa la 21 si pana la 9-10 dim doarme dus.eu ii pun 2lingurite la 220-250lapte, depinde cat bea al tau. lapticul simplu nu tine de foame, dar daca si dupa asta nu se potoleste poate nu ar strica sa-i faci un control sa nu aiba altceva.
    multa sanatate!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari