Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mayaadriana's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.06.2009
    Postari in forum
    234

Nevoie urgenta de un medicament din Franta

Adele Dumitrescu
    ajutooor...am nevoie urgent pentru Davis,de medicamentul URBANYL de 5mg.din pacate,se gaseste doar in Franta si este f ieftin si de aceea nimeni nu isi bate capul sa il aduca si in Romania..nu e profitabil.insa pentru copilasii bolnavi neuro face minuni.asa ca va rog mult daca stiti pe cineva in Franta si ma puteti ajuta..va raman recunoscatoare.el poate fi salvarea noastra.

Daca poate ajuta cineva sa-mi lase mesaje pentru a va pune in legatura cu mamica lui Davis.

mada_lyna
    Guest
    nu stiu daca se poate, dar incearca sa vb la vreo farmacie online din Franta,poate te ajuta chiar ei. eventual le bagi banii in cont inainte ca sa nu aiba dubii.

Floricica Novice daniela37's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.05.2011
    Postari in forum
    556
    Citat Postat de elenagirleanu Vezi mesajul
    Adele Dumitrescu
    ajutooor...am nevoie urgent pentru Davis,de medicamentul URBANYL de 5mg.din pacate,se gaseste doar in Franta si este f ieftin si de aceea nimeni nu isi bate capul sa il aduca si in Romania..nu e profitabil.insa pentru copilasii bolnavi neuro face minuni.asa ca va rog mult daca stiti pe cineva in Franta si ma puteti ajuta..va raman recunoscatoare.el poate fi salvarea noastra.

Daca poate ajuta cineva sa-mi lase mesaje pentru a va pune in legatura cu mamica lui Davis.
    Draga Elena, am vazut ca Urbanyl-ul este un antconvulsivant, iar oricine ar vrea sa il cumpere din Franta probabil ca va avea nevoie de o reteta pentru el.

Pe de alta partea, Clobazamul, substanta activa a Urbanyl-ului se gaseste in alte medicamente de la noi, sub o alta denumire de firma. Vorbeste cu neurologul si vezi daca nu poate recomanda Clobazam (chiar sub denumirea aceasta) sau Frisium (care este tot clobazam).

Sanatate multa si sper sa rezolvati!

Floricica Nou Venita MamaNedelcu's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.10.2011
    Postari in forum
    172
    urbanyl este acelasi lucru cu clobazam care este anti leptic si acest clobazam cre ca s ar gasi si la noi asa ca intreaba medicul bafta

Floricica Nou Venita mayaadriana's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.06.2009
    Postari in forum
    234
    Citat Postat de daniela37 Vezi mesajul
    Draga Elena, am vazut ca Urbanyl-ul este un antconvulsivant, iar oricine ar vrea sa il cumpere din Franta probabil ca va avea nevoie de o reteta pentru el.

Pe de alta partea, Clobazamul, substanta activa a Urbanyl-ului se gaseste in alte medicamente de la noi, sub o alta denumire de firma. Vorbeste cu neurologul si vezi daca nu poate recomanda Clobazam (chiar sub denumirea aceasta) sau Frisium (care este tot clobazam).

Sanatate multa si sper sa rezolvati!
    Am sa-i transmit mamicii respective.Multumesc frumos!!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari