Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice ALESUTA's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.01.2011
    Postari in forum
    527

Laringita acuta

Buna mamicilor!Am fost plecati la munte cu copii iar cea mica dupa 7zile mi-a facut febra 39,tuse,voce ragusita,ne-am intors si am fost aseara cu ea la camera de garda Budimex,i-a pus diag de laringita acuta,mi-a dat urmatorul tratament:2 fiole dexametazona i.m.(a plans rau saracuta),aerius,nurofen,eurespal,aerosoli cu dexametazona.Diseara voi merge sa-i fac a2a injectie,mi-a spus ca antibiotic sa-i dau numai daca mai face febra(nu a mai facut).Intrebarea mea la voi este daca copilasii vostri au avut laringita si s-au tratat fara antibiotic si cu ce ati facut voi aerosolii?Va pupam!

mother
    Guest
    e tratamentul ok.. dexametazona reduce inflamatia...probabil azi deja nu mai e ragusita....

laringita e virala........antibioticul omoara bacterii si nu virusi... deci nu e nevoie de antibiotic....

Floricica Debutanta dobre_claudia's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.06.2008
    Postari in forum
    646
    am tarat-o de laringita cu un remediu homeopat...daca are infectii Hepar sulfur 7 sau 9
    daca este rosu gatul Homeovox

Moderator Floricica Cu Vechime larisa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.710
    cum zicea si Andreea, este virala, deci fara antibiotic ! dar nici pe mana homeopatelor nu m-as lasa pt ca in acelasi timp stiu cat poate fi de periculoasa
    si sa ma ierte Claudia, dar nu stiu cat de laringita adev a fost, poate doar o forma usoara. ca pana la urma, virala fiind, trece si cu homeopat si fara, ca e virus si trece !!! dar nu stiu ce naiba e acel hepar sulfur 7 sau 9 ca vad ca scrie pt infectii...infectiile, si cand zic "infectiile adevarate " adica alea date de bacterii se combat cu antibiotice, doar antibioticul este capabil de a distruge un germene, restul sunt infectii bacteriene care trec pana la urma cu/fara ajutor mai usor sau mai greu

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari