Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Lantigen B

Vroiam sa va intreb ce stiti de acest vaccin oral pentru imunizare Lantigen B, am inteles ca ar fi bun si ca rezultatele sunt pe masura. Noi acum deja avem o cura de imunizare pe care o sa o urmam pana in primavara insa as vrea sa am si alte variante pentru toamana urmatoare.

Din prospectul lui reiese ca este indicat in prevenirea infectiilor respiratorii recurente si a infectiilor ORL si este recomandat atat copiilor, adultilor si batranilor.

Administrarea se face timp de 30 de zile cu 2-3 saptamani de pauza pe toata perioada de toamna - iarna.

Floricica Novice ALESUTA's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.01.2011
    Postari in forum
    527
    Buna gabitzza!Am mai spus si inainte,am folosit la copii si lantigen B,bronhovaxom si luivac,nu am fost multumita de nici unul,la fiecare cura am avut probleme la ambii copii,asa ca...noi nu mai folosim nici un fel de vaccin oral.Sanatate!

Floricica Avansata kim80's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2009
    Postari in forum
    1.877
    Eu i am dat fetitei mele cand avea 8 luni Lantingen B pt ca avea la nivelul pielii stafilococul auriu, adica i tot ieseu bubite cu puroi ...i-am dat o luna apoi am facut pauza 2 sapt si apoi inca o luna parca...la noi si-a facut efectul...dupa o luna-doua nu i-a mai iesit nici o bubita iar de racit niciodata dupa terminarea tratamentului. Prima si ultima data cand a racit a fost in pauza aia de 2 saptamani da doar a tusit si avea nasul infundat vreo 2 zile. Nu stiu daca e de la Lantingen B faptul ca nu a racit dar ca am scapat de stafilococ si de bubitele alea urate sigur e de la Lantingen.

Floricica Nou Venita grasutu's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    32
    Buna!Eu ii dau fetitei mele lantigen de 5 -6 zile si am observat ca dupa prima doza fetita a facut febra38.2 si in fiecare zi face treaba mare de 4 ori o data moale o data tare.nu stiu ce sa fac,sa intrerup sau nu tratamentul?
    voi ati avut de a face cu asa ceva.?

Cuvinte cheie pentru acest topic

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari