Ultimele discutii din forum
    sma
    sma este offline.
    Floricica Nou Venita sma's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2010
    Postari in forum
    32

Isi provoaca voma

Am un baietel de 1 an si 10 luni. In ultima saptamana a vomitat de 4 ori. Isi provoaca singur.nu suporta bluze pe gat sau fular.daca reusesc sa-i pun si realizeaza mai tarziu, isi provoaca iar. Dimineata a mancat , nu cat mananca de obicei, si cand m-a vazut si pe mine ca mananc a vomitat iar. Intr-o zi s-a sters la gurita, cam insistent, ce-i drept, si dupa a vomitat iar. In rest el este ok. E foarte energic, mananca bine....A mai patit cineva?

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Parerea mea este ca ar trebui sa mergi la medic.Cu siguranta este o problema daca vomita asa usor..chiar si provocat.
    Ar trebui sa renunti la bluzite pe gat..nici unui copil nu-i place asa ceva..sincer nici eu nu le suport...
    Iar fular il puneti frumos la gat..nu neaparat la gurita.

Va doresc multa sanatate!

Floricica Nou Venita MamaNedelcu's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.10.2011
    Postari in forum
    172
    fetita mea de 11 luni isi baga toata mana in gura isi impinge degetele pana in gat,asa ca nu ma mira doar ca eu incerc sa o dezvat

Floricica Nou Venita adriana_eftm's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.05.2010
    Postari in forum
    159
    poate are viermisori, stiu ca si de la astia au varsaturi

sma
    sma este offline.
    Membru inregistrat la
    13.08.2010
    Postari in forum
    32
    Multumesc ptr raspunsuri! ne-a vizitat medicul de fam ca trebuia sa facem un vaccin si l-am intrebat si pe el. a spus ca daca ia in greutate, mananca si e activ sa nu-mi fac probleme.

mada_lyna
    Guest
    pai da,dar daca vomita des e posibil sa se irite pe esofag si toate cele. eu as merge cu el la un pediatru,nu la medicul de fam. mi se pare cam ciudat,dar trebuie sa vezi ce o deranjeaza .

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Cred k ar trebui sa mergi la medic cu micutul . Este posibil sa nu iti ia in greutate si ai grija sa nu se dezhidrateze pentru ca e destul de periculos la copii mici. Sunt sigura ca se poate rezolva aceasta problema . Sanatate si sper sa revii cu informatii despre starea micutului.

sma
    sma este offline.
    Membru inregistrat la
    13.08.2010
    Postari in forum
    32
    Buna! deocamdata e bine.nu a mai vomitat. cu hidratarea sta bine.bea suficienta apa si suc (facut in casa).daca se mai repeta, mergem la pediatru. va multumesc petru raspunsuri! La multi ani!!!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari