Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita MamaNedelcu's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.10.2011
    Postari in forum
    172

Interpretare rezultate analize

astazi am luat rezultatele analizelor fetitei mele de 1 an si 4 luni,ce ma ingrijoreaza foarte tare este ca limfocitelesunt58,80%,monocitele sunt 20,10%,neutrofile 17,40%,limfocite atipice 2.10%,celule mari imature3,34%limfocite(#)4,o9,monocite(#) 1,40 , neutrofile(#) 1,21 , volum eritrocitar mediu 78,87, hemoglobina eritrocitara medie 26,53 ,tin sa precizez ca aceste analize au fost facute la 2 zile dupa ce mi a facut temperatura din cauza dintisorilor ,ii dau incisivii

Moderator Floricica Avansata NicoleD's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.467
    Medicul, doar el iti poate da informatiile de care ai nevoie.

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Medicul este cel mai in masura-ce iti pot spune eu este ca analiele micutei arata o infectie in corp,nu ai de ce sa te ingrijorezi(si apropo analizele nu se fac cand copilul are febra sau orice simptom de raceala)...cine ti a recomandat sale faci este ori pe dinafara ori total deziteresat/a saatate piticutei si mergi la un medic competet.

Floricica Avansata oana_r's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.02.2007
    Postari in forum
    1.791
    Medicul recomanda anumite analize cand copilul e bolnav pentru a vedea daca este infectie bacteriana sau virala, daca prescrie sau nu antibiotic.

Floricica Nou Venita MamaNedelcu's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.10.2011
    Postari in forum
    172
    mamicilor va rog frumos sa ma credeti si sa luati oarecum aminte analizele complete le am facut la un cabinet particular,le am platit,si le am facut fara sa ma indrume cinva,a fost mai mult spre linistea mea cu toate ca,copilul este sanatos......cel putin asa credem.........azi am aflat rezultatul partial dupa ce aceste analize le am repetat in spital..este vorba despre limfocitoza cauza nu se stie dar daca saptamana viitoare cand vom repeta analizele ,rezutatele nu vor fi favorabile atunci ne va trimite la o clinica de specialitate...ceea ce duce spre o anumita boala...........ideea este ca acum facem un tratament de liv 52 pentru ficat,si complex de vit b ,se poate ca ficatul sa i fie afectat de antibiotice puternice pe care le am dat la sfatul medicului,oricum ceea ce este de luat in seama este sa nu va lasati pacalite de aspectul copiilor vostri si sa le faceti macar odata pe an analize complete chiar de ar fi sa le platiti

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari