Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata nikolettap's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.04.2006
    Postari in forum
    1.886

Infectia urinara la copii

"Infectia urinara este o infectie la nivelul tractului urinar, care este format din toate organele care "contin" urina (ureterele, vezica urinara, uretra, rinichi)."

O infectie urinara, relativ usoara, care nu a fost bine tratata, poate duce in timp la afectarea rinichilor. Prin urmare o infectie urinara netratata corect in copilarie poate cauza mari probleme de sanatate viitorului adult.

I-am facut urocultura fetitei mele si are infectie urinara. Am facut programare la doctor pentru sambata pentru a ne da tratamentul necesar.
    Am inteles ca, in functie de antibioticul la care este rezistenta infectia, este posibil sa ne dea un antibiotic injectabil, ceea ce ma cam sperie.

Daca ati avut astfel de probleme cu copii, va rog mult sa ma ajutati cu sfaturi.

Cineva mi-a spus ca e bine sa o spal cu ceai de galbenele.
    Doamna doctor mi-a spus la telefon sa-i dau sa bea ceai din matase de porumb si din cozi de cirese. Pe un site medical am citit ca e foarte bine sa bea multe lichide dar mai ales apa.

Floricica Senior coria's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2009
    Postari in forum
    3.299
    cum ti-ai dat seama ca e ceva in neregula? lasa urme pe chilotei? gen pete galbui???sau dare? (adica linii?)

Floricica Avansata nikolettap's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.04.2006
    Postari in forum
    1.886
    Citat Postat de coria Vezi mesajul
    cum ti-ai dat seama ca e ceva in neregula? lasa urme pe chilotei? gen pete galbui???sau dare? (adica linii?)
    Se plangea ca o doare "puta". O durea cand facea pipi, avea senzatia ca face pipi dar nu facea... cam astea

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari