Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita miha_mika's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.03.2011
    Postari in forum
    91

Ii miroase gurita

dragi mamici, sunt cateva zile de cand am observat ca micutului meu ii miroase gurita. folosim periuta si pasta de dinti dar peste zi revine mirosul. sa fie oare o problema de digestie?

Floricica Veterana puiuraluca's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2008
    Postari in forum
    12.583
    cati ani are?cateodata poate mirosi si de la cresterea dintisorilor...

Floricica Novice Foxman8472's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.02.2012
    Postari in forum
    315
    Poate sa fie doar halitoza. Daca mirosul e de oua stricate, poate sa fie giardia.

Floricica Nou Venita miha_mika's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.03.2011
    Postari in forum
    91
    are 2 anisori si toti dintii+ 4 maselute. cred ca analizele ne vor lamuri problema. va multumesc!

Floricica Senior angel24's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.08.2007
    Postari in forum
    4.843
    un exudat farinigian nu strica. fetita mea a avut aceasta problema si am descoperit la exudat, streptococul beta hemolitic grupA. Nu avea rosu in gat,doar ca se simtea un miros mai accentuat al guritei... s-a dovedit a fi streptococul pe care l-a "pescuit" de la gradi.

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Cristina spune-mi si mie si cum ai tratat streptococul? avea alte simptome?

Floricica Senior angel24's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.08.2007
    Postari in forum
    4.843
    Afro, streptococul l-am tratat cu Ospen,la 8 ore timp de 10 zile si un amestec de salvigol spray cu 10 ml de albastru de metilen. I-am dat cam de 3 ori pe zi cu acest amestec in gat(ca dezinfectant) si antibioticul. Alte simptome nu avea in sensul ca nu avea rosu in gat,nu amigdalite,nu puroi...doar un miros mai accentuat al guritei. Problema majora acum este Aslo, care este mare si a crescut valoarea tot din cauza streptococului. Urma sa o operez de polipi si asa am descoperit la ea problemele. Acum urmeaza sa-i repet analizele sa vedem cum iese exudatul...daca totul iese bine facem operatia de polipi fiindca este necesara la ea si urmarim valoarea la aslo. sper sa nu ajungem la moldamin ca ar fi traumatizant pt ea. Doctora ORL mi-a zis ca daca nu reusim cu Ospen merge si zinnat.Dar eu sper sa am un rezultat bun la exudat si sa fi scapat de el.I-am facut la Medlife si iesise ok exudatul dar doctora care ne opereaza nu e multumita de laboratorul Medlife si trebuie sa-i repet la Synevo. Cam asta este...ideea este ca nu trebuie lasat netratat fiindca da complicatii grave la inima,rinichi...si obligatoriu trebuie vazut valoarea la ASLO in caz de streptococ.
    Modificata de angel24; 25.05.2012 la 09:42:27.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari