Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior angel24's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.08.2007
    Postari in forum
    4.843

First Defense pt imunitate

Pediatrul nostru tocmai ne-a recomandat acest siropel pt intarirea imunitatii.L-am cumparat astazi si am ramas uimita cat este de piperat ca si pret,130 ron, iar pt 20 de zile cat ne trebuie noua vom avea nevoie de 2 sticlute,deci 260 ron intr-o luna. Oare merita acesti bani? Sunt atatea siropuri pt intarirea imunitatii la preturi acceptabile,asta mi se pare f mult insa l-am cumparat numai sa vad si rezultatele ca m-am saturat de atatea bronsiolite si pneumonii de la o simpla raceala.
    L-a folosit cineva? Care au fost rezultatele? Noi vom incepe cu el abia peste 1 sapt cand terminam cu bronho-vaxomul.Avem 10 zile de bronho-vaxom si 20 de zile cu first defense. Pe langa astea ne-a dat si singulair timp de 3 luni .
    Astept pareri. Eu sper sa ne ajute fiindca nu stiu ce sa mai incerc,le-am cam epuizat pe toate si tot cu imunitatea zero este pitica mea.
    Modificata de angel24; 23.10.2011 la 21:03:05.

Floricica Novice ALESUTA's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.01.2011
    Postari in forum
    527
    Buna!Noi am folosit cu succes mai multe produse marca CHILDLIFE pt teren alergic Aller Care,Colostrum(asta ne-a dat rezultate fff bune),am luat si First Defense si Multivitamine,noua ne recomanda din gama asta dr Stanciu,intr-adevar sunt mai scumpute dar...la noi chiar s-au vazut rezultate,asta nu inseamna ca daca ii vei da acest sirop copilul nu va mai raci,eu zic ca merita sa incerci,sanatate multa!!!

Floricica Veterana ursulet's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    Si noi am folosit Aller Care la recomandarea dr mai sus amintit....a fost destul de bun. Am auzit si noi ca ar fi bun First Defense, dar intr-adevar e ff scump...si cand ai 2 copii.....te gandesti la alte alternative.

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    S-a mai discutat despre acest subiect aici:
    https://www.copilul.ro/forum/copilul...ate-30987.html

Floricica Senior angel24's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.08.2007
    Postari in forum
    4.843
    Si noi speram sa ne ajute.Ma bucura sa citesc ca acest produs a avut rezultate bune. Noi tocmai ce ne-am externat din spital.Tot la dr Stanciu am mers si noi si din pacate mi-a zis sa mai ma astept la pneumonii daca a mai avut astfel de probleme in trecut,a ramas cu sensibilitate.Acum am renuntat si la gradi pana la primavara...Si la noi tot de un teren alergic este vorba, de aceea ne-a dat si singulair. Facem prevenarul sapt viitoare,incepem si first-defense plus bronho-vaxom si doame ajuta sa ne fie bine,sa ne mai punem putin pe picioare ca tare greu este.

Floricica Novice georgiana20's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    567
    sincera sa fiu nu stiu despre ce este vb.. fetita mea are 1 an si 8luni , nu mi sa recomandat nici un fel de sirop ptr imunitate,sau se da cand sunt mai mari copilasii, treb sa spun ca doar o data acum o luna sa imbolnavit ea (tuse) ..

Floricica Nou Venita ancatavi's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.10.2009
    Postari in forum
    166
    sincera sa fiu nu e extraordinar sunt altele mai ieftine care au acelasi beneficiu.credema eu l-am folosit intradevar din ianuarie si pana acum am avut fata racita doar de 3 ori dar nu este numai beneficiul lui.

Floricica Nou Venita miha_mika's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.03.2011
    Postari in forum
    91
    piticului meu care e nascut prematur, deci cu imunitate aproape 0, i-a fost recomandat de pediatru siropelul Septoline. in timpul tratamentului a faut o rinofaringita de am crezut ca nu mai scapa pana in primavara de ea! am incercat cu ceai de catina si lamaie si vad ca pana in prezent functioneaza! intradevar nu iesim cand e vant sau mai rece afara! sanatatea puiutilor nu depinde de pretul medicamentelor! fiecare are organismul diferit si nu reactioneaza la fel. incearca si poate functioneaza, macar stii data viitoare stii daca sa-l ai ei sau nu. sanatate!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari