Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita gagu's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.11.2010
    Postari in forum
    4

Episod ciudat, sa fie o criza?

astazi am observat ceva neobisnuit la baietelul meu de 1 an si 4 luni...statea in scaunelul de masa si la 5 minute dupa ce a mancat a strans ochii si pumnii si a tremurat de parca ar fi avut un frison de frig (a durat vreo 4 secunde). Nu a plans, nu a tipat si nu a avut nici un alt semn cum ca l-ar durea ceva. acest lucru s-a repetat dupa 5 minute: ochii inchisi, pumnii stransi, tremurat vreo 5 secunde, dupa care l-am strigat si si-a revenit. Mentionez ca suntem in perioada cand ii ies maselele, dar este vesel si enrgic, mananca si doarme bine. Aveti idee ce poate fi? atfel de episoade se intampla copiilor mici?ar trebui sa fac investigatii? Va rog sa imi raspundeti ca sunt foarte ingrijorata. Va multumesc

Floricica Senior ruxidadi's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    4.586
    Sincer nu stiu ce sa iti zic, dar cred ca cel mai bine ar fi sa discuti cu medicul pediatru sau de familie si sa vezi ce iti zice. VA sti daca e nevoie de investigatii sau nu!
    Sper sa nu fie nimic grav!

oanachampion
    Guest
    Din cate stiu (insa nu cunosc prea multe despre subiectul asta), un copil/om care are o criza (presupun ca te referi la genul de crize epileptice) nu inchide ochii, ci are privirea fixa si nu-si revine daca e strigat... In orice caz, cred ca ar trebui sa intrebi medicul, ca sa fii sigura ca e ok...

Moderator Floricica Veterana Tinker_Bell's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.07.2009
    Postari in forum
    10.707
    S-ar putea sa stranga din maselute daca e perioada in are ies!Oricum intreaba medicul ca numai asa poati sa previi!!

Floricica Nou Venita gagu's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.11.2010
    Postari in forum
    4
    medicul mi-a spus ca se poate scutura asa pt ca face sau a facut pipi si sa il caut in pampers sa vad daca asa este....voi ati observat asa ceva la copii?

Floricica Debutanta nicodimionelia's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2010
    Postari in forum
    614
    buna si fetita mea mai facea asa cand nu voiam sa ii dau un lucru pe care ea il voia...strangea din pumni inchidea ochisorii si tremura asa...aa si se mai si inrosea la fata.....si i-am tot spus...mami nu mai face asa.....dar asta rar si chear la masa ca nu voia sa termine de mancat si o fortam sa deschida gurita....si fetita mea are 1 an si 7 luni....dar sincer si eu m-am speriat prima data....ca se inrosea rau la fata strangea din pumni cu putere.......dar asa ceva imi facea pe la 1 an si ceva...acum nu mai face asa cand se enerveaza se da cu fundul de pamant....si se tavaleste pe jos

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari