Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Debutanta zonica's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.06.2011
    Postari in forum
    739

Dam copiilor sa guste bauturi alcoolice?

Cred ca ati vazut si voi mamici care le dau copiilor sa guste cate o picatura de bere sau vin ca sa nu ,,pofteasca".Eu personal sunt impotriva practicilor de acest gen,categoric impotriva(ma repet),tot mai des aud stiri cu copii care ajung la spital in coma alcolica,cred ca parintii care si lasa copii sa guste alcool sunt total iresponsabili,voi ce parere aveti?

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Cfrezi ca va exista vreun raspuns afirmativ pe aici?

Membru inregistrat la
    14.06.2011
    Postari in forum
    739
    Citat Postat de eliza rares Vezi mesajul
    Cfrezi ca va exista vreun raspuns afirmativ pe aici?
    Fereasca Sfantul am intrebat ce parere aveti de aceiparinti care le dau sa guste copiilor alcool si nu imi zice ca nu ai vazut sau auzit de asa ceva?

Floricica Nou Venita taydy's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2011
    Postari in forum
    101
    Nu sunt de acord,dar stiu persoane care lasa copii sa moaie un degetel in paharul parintilor pe motiv ca le e pofta si o picatura nu face rau . Nici cu lingurita de vin de la sf impartasanie la botez nu am fost de acord dar nu am avut ce face,iar bebele meu a baut-o si m-a urlat toata noaptea

Floricica Avansata ssinziana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    Si eu vad des prin malluri parinti care isi cumpara bauturi alcoolice atunci cand se duc sa manance cu copiii la Mcdonalds,Kfc,etc.in general am observat ca beau bere si de cele mai multe ori barbatii :) ,dar am vazut si parinti care fac tot acelasi lucru la masa alaturata si dau de baut copiilor cate o gura cate o gura,de nu se mai opresc.Si eu sunt de acord ca este o mare prostie si nu as face asta niciodata!Dar na,acum fiecare parinte face cum crede ca este mai bine pentru copilul lui.

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Nu sunt de acord cu asa ceva.este iresponsabilitate.
    Pe la tara se practica..am vazut si eu ..

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    soacramea cand bea ceva ii zice fetei sa bage si ea degetul sa guste,si fata baga de cateva ori ca de ii place,e copil.turbez cand vad ce face.nu sunt deloc deacord

Floricica Cu Vechime ioanabalescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2007
    Postari in forum
    9.523
    Topicul asta este la Bun sau rau?
    Ma tot crucesc de ce vad. Cum crezi ca vreo mama, (femeie, barbat, orice) normala la creierii capului va spune ca e bun ?

Membru inregistrat la
    14.06.2011
    Postari in forum
    739
    Citat Postat de ioanabalescu Vezi mesajul
    Ma tot crucesc de ce vad. Cum crezi ca vreo mama, (femeie, barbat, orice) normala la creierii capului va spune ca e bun ?
    Nu am zis ca e ceva bun Doamne fereste am intrebat ce parere aveti voi ca mame?

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Citat Postat de ioanabalescu Vezi mesajul
    exact. Cu un titlu: "alcoolul la copii" - bun sau rau- ce raspunsuri se asteapta sa dea lumea?

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Citat Postat de zonica Vezi mesajul
    Nu am zis ca e ceva bun Doamne fereste am intrebat ce parere aveti voi ca mame?
    Ce parere crezi ca avem? Ce parere crezi ca am putea avea?
    Asta imi aduce aminte de un topic care era tot pe aici, cevade genul: violenta in familie, pro sau contra.... ar putea sa fie cineva... pro?
    Modificata de roxie; 09.12.2011 la 09:22:15.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari