Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice Mamiii.lui.Maxiii's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2013
    Postari in forum
    386

Cure pentru imunitate

Deși Maximilian cred că are o imunitate destul de bună , nu a fost bolnăvicios până acum decât răceli ușoare și o bronșiolită de care a scăpat repede cu tratament administrat acasă.
    Dar am tot auzit de la mămici de curele astea pentru imunitate.
    Mi-a zis o prietenă de o cură ceva gen : ouă de prepeliță cu miere și lapte parcă!

Dacă știți ceva cure pentru imunitate care nu necesită chestii care se găsesc greu sau sunt foarte scumpe , când trebuie să-i fac , cum se dă ?

Floricica Nou Venita cuculea's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.01.2014
    Postari in forum
    22
    Eu in lapte sau chiar si in supa (pe vremea cand copila baga supa la biberon, acum ne-am marit si manaca la lingurita), ii puneam cateva picaturi, vreo 5-6 , de ulei de catina, amestecam bine ....intr-un an de zile , o singura data a racit, fara febra, doar tuse si nasul ii curgea. Copila se simte foarte bine cu uleiul de catina, il tolereaza bine.

princess
    Guest
    La noi principala "cura" e sa evitam antibioticele cat putem de mult pentru ca ele scad imunitatea.Si cate doua cure pe an cu suc de catina (o am in congelator): dezghet cate o lingura, pun in blender cu alt suc de fructe si miere, strecor si le dau suc in fiecare zi timp de o luna.

Alte metode n-au fost eficiente la noi, gen siropuri din farmacii pentru imunitate.

Floricica Nou Venita cristela1's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2012
    Postari in forum
    88
    Am auzit de la multe mamici ca au avut succes cu colostru de la farmacie.

Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    Tinctura de propolis si laptisor de matca. Si sirop de catina, intr-adevar, dar Andrei nu serveste.. Ii dau in schimb un siropel de imunitate Imuno Royal junior, care vad ca ii prinde bine. Se dau cate 5 ml pe zi (se pot da si cate 10 ml, dar in doua reprize, dimineata si seara), timp de o luna, apoi o doza la 3 zile, pe o perioada de 3 luni.

Floricica Novice Mamiii.lui.Maxiii's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2013
    Postari in forum
    386
    Mulțumesc de răspunsuri ! O să încerc și eu.

Floricica Nou Venita Geanina.Negrea159's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.09.2013
    Postari in forum
    57
    si eu am tot citit despre acest colostru de la secom mi se pare, dar cred ca tot un medic trebuie sa indice ce si cum sa ii dai. Poate ne vor spune din mamici cum este????

Floricica Nou Venita simonasymonyk's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.02.2012
    Postari in forum
    96
    A folosit cineva First Defense de la Secom? Este un siropel pt imuitate! Vreau si eu pareri! Multumesc mamici!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari