Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Cum decongestionam nasucul lui bebe Ce metode folosim?

Medicul ORL ne-a recomandat apa de mare si aspirat bine cat se des cu batista bebelusului si cand era si racit mai tare opthamesone si ser efedrintat de 2 ori pe zi fiecare plus apa de mare si aspirat bine.

Voi cum curatati nasul copiilor?

Floricica Novice ALESUTA's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.01.2011
    Postari in forum
    527
    Citat Postat de gabitzza Vezi mesajul
    Medicul ORL ne-a recomandat apa de mare si aspirat bine cat se des cu batista bebelusului si cand era si racit mai tare opthamesone si ser efedrintat de 2 ori pe zi fiecare plus apa de mare si aspirat bine.

Eu cand am copii raciti cu nasul infundat le pun apa de mare si aspir cu batista bebelusului,folosesc de la 1+ vibrocil picaturi sau 2+ olinth spray(de 3ori/zi dim-pranz la somn-seara la culcare,ca sa doarma linistiti)

Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Ma gandeam si eu la Olinth insa nu stiam daca totusi pot sa il folosesc pentru Edi care are 2 ani si 2 luni. Eu folosesc de multi ani Olinth varianta pentru copii si am o oarecare dependenta si imi e cam teama de asta...

nicole13
    Guest
    Citat Postat de gabitzza Vezi mesajul

Exact asa procedez si eu cu David,iar daca mucisorii devin galbui ii pun ophtamesone-N!Asa ne-a recomandat pediatra.

Floricica Cu Vechime ioanabalescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2007
    Postari in forum
    9.523

Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Topicul acela este despre cum sa ii invama sa isi sufle singuri nasul aici vorbim despre ce folosim pentru decongestionarea nasului. Asteptam opiniile tale si referitor la acest subiect

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari