Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice qwer1's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2009
    Postari in forum
    597

Colon Help Junior

Ati dat copiilor vostri Colon Help Junior?Daca da, sau daca ati auzit pe la cunostinte, are vreun efect?E bun de ceva?Multumesc!

Floricica Novice daniela37's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.05.2011
    Postari in forum
    556
    Gasind intrebarea ta am cautat informatii despre Colon Help junior. Nici nu stiam ca exista. Despre celalalt Colon Help stiam, a luat sora mea si a si slabit si s-a simtit si bine in toata perioada in care l-a luat.

Ce am gasit despre Colon Help Junior suna foarte bine. Este un amestec de fibre naturale, asigurand in acelasi timp necesarul de vitamine si minerale pentru organism. in primul rand contine foarte multa vitamina C, avand in compozitie afine, catina, fructe Goji. Asta inseamna ca este foarte bun pentru imunitate. Continand fibre trebuie sa regleze scaunul indiferent ca este vorba de constipatie sau diaree.
    "ColonHelp Junior este un produs 100% natural, sub forma de pulbere, obtinut din ingrediente de cea mai buna calitate: seminte de susan, tarate de psyllium si fructe uscate de papaya, merisor, ananas, prune uscate, Goji berry, nuca de cocos, afine si catina."
    Ma bucur ca ai postat si in felul asta am aflat o informatie noua. mie imi plac foarte tare produsele naturiste si pentru mine si pentru copiii mei, iar compozitia in cazul Colon Help mi se pare super. Numai sa fie cat de cat ok la gust ca sa il poata lua copiii...Sper.

Moderator Floricica Avansata NicoleD's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.467
    Eu una n-as da copilului asa ceva, oricat de natural ar parea, fara recomandare de la medic.

Floricica Novice qwer1's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2009
    Postari in forum
    597
    Daniela, eu am auzit la TV despre el, acum ceva timp in urma si mi s-a parut chiar ok.Copilul meu are probleme cu constipatia si fiindca nu mai vreau sa-l indop cu medcamente, m-am gandit la Colon Help Junior, stiind ca cel pt adulti chiar da rezultate.Pe net, din ce am citit, scrie ca are gust placut de fructe, deci e conceput pt a putea fi administrat copiilor.Si da, ajuta si si la imunitate, are multe vitamine, deci din punctul meu de vedere nu ar avea ce sa dauneze santatii, fiind 100% natural.
    Nicole, sigur ca inainte de a administra ceva copilului intreb medicul, dar aici era vorba despre cat e de eficient "medicamentul", vroiam sa stiu daca l-a incercat cineva si a observat rezultate.

Floricica Debutanta nicodimionelia's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2010
    Postari in forum
    614
    si fetita mea are probleme cu constipatia...chear o sa intreb medicul pediatru sa vad ce spune despre el.....

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari