Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860

Cipcol si Imunorezistan...?

de 3 sapt in urma unor analize (anemie fff puternica) ii dau Cipcal si Imunorezistan -acesta l am terminat ...ce ma intereseaza este
    1-pot incepe fier haussman daca mai am din cipcal?
    2-cat timp ii mai dau cipcalul? ca mai am jumate de sticla
    3-sa i mai dau imunorezistan ?(i am dat 1 sticla intreaga)
    4-are ceva daca ii dau si bronhovaxom pe langa cipcal ?
    5-ii mai dau si complex vit b complex eipico
    repet toate la recomandarea med pediatru in urma analizelor de sange
    Modificata de cryssa; 03.02.2011 la 14:26:12.

Floricica Avansata ralukut's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2008
    Postari in forum
    1.401
    Si medicul nu a spus cat timp sa i le dai?
    Cipcal parca era calciu, nu? Asta se da 10 zile pe luna, in lunile de iarna. Deci cred ca se poate da si cu Ferum haussman in paralel.
    Bronhovaxom se da toamna sau primavara.
    A zis dr. sa il dai si p-asta tot acum? In principiu, nu cred ca au nimic daca le dai in acelasi timp.

Floricica Nou Venita marilena84's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.07.2010
    Postari in forum
    85
    noua pt anemie nea dat calciu,fier si vitamine timp de 3 luni si bineinteles cu pauza aveam o schema de urmat

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    da am mai auzit insa noua ne a zis sa terminam cu raceala ca era racita apoi fierul dar nu am crezut ca nu se vor term vitam pana atunci...am citit diverse pareri cum ca fierul cu vitam nu fac bine.....

Floricica Nou Venita marilena84's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.07.2010
    Postari in forum
    85
    dimineata ii dadeam calciu,la pranz fieru,... pe la ora 16 vitamine... si seara iara calciu si vitamine iam dat timp de o luna fieru ii dau continu 3 luni si calciu ii dau cate 25 de zile pe luna facem pauza 10 zile plus ca vigantol ii dau pastile cate una pe zi, acum cel mai bine este sa mai ceri parerea unui medic pediatru

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari