Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice georgiana20's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    567

Nefericire A baut din laptele fierbinte

Buna seara,as avea si eu o intrebare urgenta,dar mai intai sa va povestesc ce sa intamplat ca sa intelegeti de ce intreb. Sunt destul de ingrijorata :(( mai devreme era mama mea pe la mine si eu i am facut laptele fetitei, de fel il fac fierbinte ca mai intai o schimb de pampers, ii dau pijamalele si pe urma ii dau si laptele , care inainte il incerc sa nu friga, deci am dus biberonul pe comodina si m am dus dupa pampers ca uitasem si mama a luat biberonul sa ii de-a ea laptele,cand aud un tipat, planset de nu stiam ce sa intamplat, nu si a dat seama ca laptele frigea si a apucat micutza sa ia o inghititura,am luat-o in brate si plangea ,am gustat si eu frigea intradevar,am mai lasat-o putin , pe urma nu vroia sa se aseze pe perna ca zicea ca nu vrea (laptele)si zic nu laptele hai stai la desene, am reusit sa o conving sa stea si pe urma i am zis ca laptele frigea, si ca trebuie sa suflam in el , sa il racim si suflam eu , mai sufla si ea , pret de 5minute cand am incercat laptele si era ok. pe urma ii spuneam gata numai frige il bem si a scos suzeta si a baut laptele , i am dat suzeta si am dus-o la culcare. Acum intrebarea este a patit ceva? o sa aibe vre-o basica pe limbutza?VI SA INTAMPLAT VREODATA?sunt ingrijorata :(

Floricica Avansata hande's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.594
    Citat Postat de georgiana20 Vezi mesajul
    Buna seara,as avea si eu o intrebare urgenta,dar mai intai sa va povestesc ce sa intamplat ca sa intelegeti de ce intreb. Sunt destul de ingrijorata :(( mai devreme era mama mea pe la mine si eu i am facut laptele fetitei, de fel il fac fierbinte ca mai intai o schimb de pampers, ii dau pijamalele si pe urma ii dau si laptele , care inainte il incerc sa nu friga, deci am dus biberonul pe comodina si m am dus dupa pampers ca uitasem si mama a luat biberonul sa ii de-a ea laptele,cand aud un tipat, planset de nu stiam ce sa intamplat, nu si a dat seama ca laptele frigea si a apucat micutza sa ia o inghititura,am luat-o in brate si plangea ,am gustat si eu frigea intradevar,am mai lasat-o putin , pe urma nu vroia sa se aseze pe perna ca zicea ca nu vrea (laptele)si zic nu laptele hai stai la desene, am reusit sa o conving sa stea si pe urma i am zis ca laptele frigea, si ca trebuie sa suflam in el , sa il racim si suflam eu , mai sufla si ea , pret de 5minute cand am incercat laptele si era ok. pe urma ii spuneam gata numai frige il bem si a scos suzeta si a baut laptele , i am dat suzeta si am dus-o la culcare. Acum intrebarea este a patit ceva? o sa aibe vre-o basica pe limbutza?VI SA INTAMPLAT VREODATA?sunt ingrijorata :(
    O sa aiba pe limba exact ce-ai avea si tu daca ai lua o gura de lichid fierbinte,logic nu?

Floricica Cu Vechime SilviaPopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2009
    Postari in forum
    5.395
    Citat Postat de hande Vezi mesajul
    O sa aiba pe limba exact ce-ai avea si tu daca ai lua o gura de lichid fierbinte,logic nu?

...... .................................

Floricica Novice laura_adi's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.12.2011
    Postari in forum
    341
    uuuuuuufffffaaaaaaaaa .........stai calma !!!!!!!!!!!

Floricica Novice georgiana20's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    567
    incerc sa fiu calma si sa am rabdare pana maine dimineatza cand o sa ii pot vedea limbutza :( m am intristat foarte tare ptr treaba asta. Imi pare atat de rau ca n am putut evita , dar nici pe mama nu pot da vina ca nu si-a dat seama pe moment :( sper din suflet sa nu fie nimic , decat o sperietura . Noapte buna !!!

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    stai calma, daca se frigea tare nu mai lua laptele si nimic altceva... eu am patit cu cafea acu vreo luna si ... n-am mai simtit gustul alimentelor vreo 2 zile... e tare urata senzatia, dar nu cred ca laptele pe care i l-ai pregatit tu avea temperatura cafelei mele... :) eu zic ca daca a mancat dupa nu e nimic grav.

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    ia zine a patit ceva?normal ar trebui sa aiba limbuta un pic incarcata,si cam atat.asa am patit eu cu fata mea

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Saracuta ... poate totusi nu a fost nimic grav dar daca ii apara vreo basicuta o sa ii fie tare greu sa pape. :(

Floricica Cu Vechime iuliagabriela's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2009
    Postari in forum
    9.232
    Citat Postat de georgiana20 Vezi mesajul
    poti incerca o altfel d erutina........spalat,schimbat si apoi pregatit lapticul IMPREUNA........asa sigur nu va fi fierbinte........

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Iti faci griji inutile, zau!Lasa copilul in pace, n-are nimic.S-a fript putin la limba, atata tot.Daca a baut din el dupa intamplare, inseamna ca-i e bine.

Off topic
    Ce ma amuza intrebarile de genul acesta! S-a fript, oare a patit ceva?A cazut si s-a lovit, oare e grav?
    Nu-mi mai trec si altele prin cap acum, dar, zau, sunt mamici care-si fac griji inutile pentru evenimente minore.Pai la ceva grav, ce vor face?Nu spun sa ignoram, dar nici sa ne panicam din orice.
    Modificata de eliza rares; 19.01.2012 la 11:05:22.

Floricica Cu Vechime iuliagabriela's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2009
    Postari in forum
    9.232
    Citat Postat de eliza rares Vezi mesajul
    Iti faci griji inutile, zau!Lasa copilul in pace, n-are nimic.S-a fript putin la limba, atata tot.Daca a baut din el dupa intamplare, inseamna ca-i e bine.

Off topic
    Ce ma amuza intrebarile de genul acesta! S-a fript, oare a patit ceva?A cazut si s-a lovit, oare e grav?
    Nu-mi mai trec si altele prin cap acum, dar, zau, sunt mamici care-si fac griji inutile pentru evenimente minore.Pai la ceva grav, ce vor face?Nu spun sa ignoram, dar nici sa ne panicam din orice.
    am o cunostinta care a dus copilu la urgenta ca se inrosise prea tare ca nu putea face kk.......

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari