Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice ALESUTA's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.01.2011
    Postari in forum
    527

Analize copii

Mamicilor voi la ce interval de timp faceti analize medicale la copii?Ma refer la cele uzuale

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Nu stiu daca as face copiilor mei analize daca n-ar fi probleme.Destul ii vad intepati la vaccinuri.Chiar joi voi merge cu fetita la vaccinul de 4 ani.Le-am facut analize cand cerea medicul, cand aveau vreo afectiune.Atunci vedeam si ce carente aveau.Dar, sa ma duc cu ei sa le fac analize din proprie vointa....nu.Cand vor mai creste, da, le voi face analize, dar acum, nu.

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    mie imi e mila de ea.fetita mea are 2 ani si un pic si nu iam facut niciodata,in schimb doctora mia dat sai dau o luna pikovit ,o luna fier,3luni calciu si in zilele friguroase vitamina c si imunogrip.si nu am avut probleme cu ea niciodata.sunt multumita de ea si de doctora ei,cu toate ca nu e pediatru.si daca miar cere doctora nu cred ca as fi in stare s ao duc eu personal.eu am plans cu ea la toate vaccinurile,si i leam cumparat pe toate sa fie cu ac mai subtirel cat de cat.greu cu piticeii nostrii

Floricica Nou Venita mamianto's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.01.2011
    Postari in forum
    1
    Buna la fete si bine v-am gasit.Eu fac analize baietilor mei de doua ori pe an:toamna si primavara.Chiar daca nu avea nici un semn al bolii baietelul meu aveaun stafilococ auriusi o anemie feripriva care netratate puteau face necazuri mari.

Floricica Debutanta nicodimionelia's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2010
    Postari in forum
    614
    de unde se ia sange la copii mici?din vena de la manuta sau din degetel?

Floricica Novice ALESUTA's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.01.2011
    Postari in forum
    527
    Citat Postat de nicodimionelia Vezi mesajul
    de unde se ia sange la copii mici?din vena de la manuta sau din degetel?
    Eu le fac la Medlife din Budimex(acolo se poate lua din deget).

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari