Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Ajutor, nu mai scapam de mucisori!

De mai bine de 2 saptamani inca dinainte sa il duc la cresa pe Edi avea ceva mucisori insa putini de tot, de cand a inceput cresa insa s-a dar drumul la robinet si nu se mai opreste.

Ii fac cura de imunizare cu Imunigrip si brochovaxom (10 zile pe luna cu 20 pauza) si de saptamana trecuta am inceput sa ii dau profilactic si Oscilococcinum un tub pe saptamana.

I-am pus si apa de mare insa mai rau ii curge si stiu ca asta este folosita atunci cand nasucul este infundat. Intrebarea mea este daca pot sa fac ceva sa ii opresc muciosii sau sa il las asa....
    Oare o sa fie asa cu mucisorii toata perioada cat merge la cresa?

Floricica Senior ruxxa's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.11.2008
    Postari in forum
    2.884
    gabi si Mara cand am dus-o in primavara la cresa a avut muci de cand am dus-o pana in iulie la sf........vreo 5 luni.....i-am dat tot felul de medicamente antialergice, picaturi in nas, orl, etc exudat si tot degeaba si am ajuns la concluzia( dupa analize ) ca este alergica .....si eu sunt...si nu i-am mai dat nimic nici in nas nici pe gura nimic nimic poate doar ii puneam niste apa de mare si ii mai scoteam cu aspiratoru dar atat

vezi poate si Edy e alergic la ceva......i-ai facut analize ?

Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Roxana acum luam sirop de tuse ca avem si tuse care trece si reapare dupa 3-4 zile si daca dupa ce terminam tratamentul cu siropel patim la fel sa ii revina tusea, o sa ne dea trimitere la alergologie sa vedem daca nu e ceva alergic.

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Buna Gabitza
    sa stii ca acelasi lucru am patit eu cu damian..si este deja a 3-a oara..dupa mucisori de 2 sapt..incepe tusea..care e destul de urata..la inceput seaca..iar cu ajutorul siropului devine expectoranta..
    i-a facut testul alergic..si intr-adevar..este alergic..

Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Asa e si la noi, tusea incepe seaca si cu siropelul devine expectoranta, Ce fel de test i-a facut?

Floricica Avansata nikolettap's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.04.2006
    Postari in forum
    1.886
    Si eu vreau sa stiu. Mariei i-am dat Aerius (e bun si pentru alergii). Acum nu i-am mai dat, o sa sun doctorita sa o vada si pe urma sa vad ce o sa ne mai dea. Nici noi nu mai scapam de mucisori. Problema este ca avem amandoua!!!
    Pup

Floricica Debutanta ema_mami_printese's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.09.2006
    Postari in forum
    810
    Buna,
    pentru mucisori abundenti foarte bun este Colargolul, preparat farmaceutic, este asociere de argint coloidal cu substante proteice , antiseptic pentru mucoase.Se foloseste maxim 7 zile, este cam neplacut deoarece murdareste...insa la noi a avut rezultate foarte bune!Opreste secretiile, usuca mucoasa...Apa de mare, nu va ajuta in aceasta situatie, chiar creste volumul mucisorilor!Folositi si batista bebelusului, eu nu sunt un mare fan, insa in anumite situatii ne-a ajutat!Apropo, Corizalia-homeopat, este foarte bun cand mucisorii sunt foarte abundenti, noi l-am folosit si sa stiti ca are efect!
    Multa sanatate!

Floricica Avansata nikolettap's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.04.2006
    Postari in forum
    1.886
    [QUOTE=ema peregi;2259589]Buna,
    pentru mucisori abundenti foarte bun este Colargolul, preparat farmaceutic, este asociere de argint coloidal cu substante proteice , antiseptic pentru mucoase.Se foloseste maxim 7 zile, este cam neplacut deoarece murdareste...insa la noi a avut rezultate foarte bune!Opreste secretiile, usuca mucoasa...Apa de mare, nu va ajuta in aceasta situatie, chiar creste volumul mucisorilor!Folositi si batista bebelusului, eu nu sunt un mare fan, insa in anumite situatii ne-a ajutat!Apropo, Corizalia-homeopat, este foarte bun cand mucisorii sunt foarte abundenti, noi l-am folosit si sa stiti ca are efect!
    Multa sanatate![/QUOTE)
    Multumim mult!
    O sa-ti urmez sfatul; ne-am saturat de muci.

Floricica Debutanta ema_mami_printese's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.09.2006
    Postari in forum
    810
    Multumim mult!
    O sa-ti urmez sfatul; ne-am saturat de muci.[/QUOTE]

Cu mare drag, sper sa va ajute!Multa sanatate!

Cuvinte cheie pentru acest topic

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari