Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita adina.t's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.03.2009
    Postari in forum
    17
    Am o mare problema cu somnul de la pranz al lui Matei. Pur si simplu refuza sa mai doarma la pranz. Problema si mai mare este ca nu il lasa nici pe fratiorul lui Mihnea care este inca bebe mic si are nevoie mare de somnul de la pranz care la MIhnea este de 3 ore fara intrerupere. Matei nu vrea sa inchida ochii si face si galagie. Cum sa procedez cu el?

stefaniajohansson
    Guest
    pai daca nu reusesti sa-l faci sa doarma, macar tine-l ocupat ca sa nu-l trezeasca pe bebe..joaca-te cu el..sau daca ai treaba cheama-l cu tine sa te "ajute" ;P
    daca ai carucior de frati, ia-i pe amandoi la plimbare..si asa-ti adoarme si cel mare. eu asa voi face cand vine bebe.
    nici mie nu mai vrea sa-mi doarma la ora la care ar fi indicat sa doarma. in schimb imi adoarme pe la 5-6 si se trezeste pe la 7-8..si apoi adoarme tarziu noaptea..dar la noi asta nu e problema, pentru ca se intampla doar la sfarsit de saptamana..la gradi doarme..pentru ca toti copiii stau intinsi pe saltelutele lor si nimeni nu e tentat sa o ia la plimbare prin camera..asculta o poveste sau muzica si pana la urma adorm si cei mai incapatanati;P

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari