Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita manuela.t's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.02.2009
    Postari in forum
    10
    Fetelor Tudor nu are decat un an si 7 luni insa se anunta a fi un copil foarte rasfatat si ma sperie groaznic asta. Este crescut de bunici care il iubesc mult l-au asteptat mult si acum ii fac toate poftele si dorintele. Nu stiu cum sa le explic sa fie mai putin indulgente sa nu il mai lase sa faca doar ce vrea el.

Deja a inceput sa faca mici crize daca nu ii dam ceea ce vrea si mi-e teama tare de scenele pe care le-am vazut in magazin cu copilasi care se tavalesc pe jos si urla ca vor ceva.

Cum sa procedez?

oanachampion
    Guest
    Parerea mea sincera - si sper sa nu te superi pe mine - este ca nu prea poti sa ai pretentii atunci cand altcineva iti creste copilul. Daca l-ai creste tu, l-ai educa asa cum vrei. Cand il cresc bunicii, il vor educa oricum asa cum cred ei de cuviinta, cand tu nu esti acolo...

Floricica Nou Venita adastero's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.06.2009
    Postari in forum
    239
    Din experienta iti spun ca respectivul copil se va purta diferit cu tine sau cu bunicii, in functie de atitudinea fiecaruia fata de el. Daca si cu tine se poarta la fel, inseamna ca si tu il rasfeti. La noi asa a fost

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari