Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita rhino25's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.02.2009
    Postari in forum
    12
    Fi-mea a inceput sa ma cam foloseasca pe post de "suzeta" si nu prea stiu cum sa o dezvat. Ea nu a acceptat niciodata suzeta si de asta m-am bucurat tare pt ca avea sa am un lucuru mai putin de care sa o dezvat insa nu mi-am imaginat ca va trebui sa o dezvat de "mine". Daca nu ii dau san se lasa cu scandal mare...cum sa procedez? Acum Iulia are un an si jumatate.

Moderator Floricica Cu Vechime larisa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.710
    cam mult si pt suzeta. pai si cum ajunge mereu la el ? doarme cu tine in pat ? daca da, dezvat-o si asa nu va mai avea suzeta la gura

Floricica Debutanta ema_mami_printese's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.09.2006
    Postari in forum
    810
    Buna,
    dezvatul de san va fi dificil, deoarece fetita este deja "maricica", parerea mea este ca odata ce va hotarati sa opriti alaptarea sa o faceti definitiv si nu treptat, pt. ca nu merge!Din ziua in care opriti alaptarea, nu mai puneti copilasul la san sub nici-o forma, stiu ca e greu, insa daca ii dati doar "din cand ii cand" il zapacesti, asa ca odata luata hotararea nu mai are cale de intoarcere!Eu asa am procedat, urmand sfatul pediatrului, este foarte greu sa rezistii in fata urletelor, plansetului si agitatiei ce va urma, insa daca procedati asa sunt covinsa ca va fi k!Curaj, putere, nu dati inapoi, nu va patii nimic, cateva zile va fi greu, insa va trece!Explicatii ca "nu mai aveti lapte", inventati ceva, insa fi-ti consecventa si categorica!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari