Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ciury's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2008
    Postari in forum
    1

Probleme cu olita

Topicul este raspuns la articolul Probleme cu olita

am si eu un baietel in varsta de un an si opt luni.este o minunatie de baiat.cunoaste pe toata lumea din casa aduce tot ce-i cer,da cu matura :)) stie unde ii sunt hainele,jucariile etc.am o singura problema cu el.face si acum in pampers.i-am luat tot felul de olite dar nu vrea sa faca la olita.am incercat sa-l pun la toaleta nici asa nu vrea.olitele sta pe ele,il tin si jumatate de ora,nu face nimic,iar dupa ce il imbrac face pe el.sau face in pampers,apoi ma anunta mama ts ts.ce ma invatati sa fac?

Floricica Nou Venita alexmihai's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2008
    Postari in forum
    74
    asa e si al meu,numai ca atunci cand il pun pe olita face scandal si il iau imediat. mai bine asa decat sa asocieze olita cu ceva neplacut deocamdata si sa planga mereu. eu il las in pace ca doar nu o sa faca mereu in pampers. cand o sa fie el pregatit o sa faca. in general asa am facut mereu,nu l-am fortat cu nimic. si cred ca e cel mai bine.
    eu zic sa ai rabdare ca de facut o sa faca sigur la olita. nu il mai tine asa mult pe olita ca de facut face numai cand vrea el.succes!

Floricica Nou Venita carmendia's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.05.2008
    Postari in forum
    284
    cand nu a mai vrut sa stea pe olita, perioada foarte scurta, am trecut repede la colacel care a avut un foarte mare succes , de fiecare data cand era folosit se repeta expresia "ca mami si ca tati" ...[constipat]

Floricica Nou Venita iusty's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.08.2009
    Postari in forum
    1
    si noi avem probleme cu folosirea olitei.Baietelul are 2 ani si 3 luni si a facut la olita de maximum 5 ori. Refuza categoric olita, iar pe WC sta 20 sec fara sa faca nimic si apoi face in chilotel. Nici nu mai stim cum sa abordam problema.........

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari