Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita nikaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.01.2009
    Postari in forum
    26
    cum ati obisnuit voi bb sa foloseasca olita?fetita mea are 1 an jumate si nici nu vrea sa auda spune pipi dupa ce a face iar pampers urile ne toaca bugetul astept sfaturi

Floricica Novice adinutzas's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.06.2008
    Postari in forum
    370
    Si fetita mea mai are putin pana la 1 an si jumatate si suntem in aceeasi situatie. Se aseaza pe olita cu mare bucurie, dar imbracata iar daca incerc sa o dezbrac de pantaloni refuza categoric, tipa etc. Spune multe cuvinte si imi spune ca a facut pipi, dar in pampers. Cred ca la vara o sa reusim sa stam pe olita, cel putin asa sper.

Floricica Debutanta tatina's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2008
    Postari in forum
    815
    eu de la 6 luni am pus-o pe izabela ,cand vedeam ca vrea sa faca caca,si asa sa obijnuit cu ea iar de la 1 si 6 luni am inceput sa o las fara pempars ziua si la inceput intr-o ora de 3 ori am schimbata,ii explicam ca e rusine sa faca pe ea,ca e mare,ca rad copii,ca o las uda,am si lasat-o vro 15 min,cu pisu pe ea,si nu ia placut,insa de la 1 an imi spunea ca face caca,si incetu cu incetu de la 1 an si 8 luni nui i-am mai pus ziua pempars numai noaptea iar intr-o luna am invatat-o sa faca noapte la olita,ea doarme eu o iau o pun pe olita vb cu ia face pisu si doarme mai departe,acum depinde de copil orcum bafta ,trebue sa ai rabdare

Floricica Senior k.aurelia's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2008
    Postari in forum
    4.569
    pe andra am inceput sa o pun pe oala de la un an
    o puneam cam din ora in ora pana a inceput sa ceara singurica (asta nu inseamna ca nu mai facea si pe ea)
    de 3 saptamani nu am mai dus-o la crese ( a fost bolnavioara) si am tinut-o fara pampersi in casa si asa sa obisnuit sa faca doar la oala, chiar si noaptea se trezeste plangand si cere olita
    cand mergem afara ii pun pampes( e mai sigur) dar vad ca nu il uda
    bafta si rabdare multa

Floricica Nou Venita amarus's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.05.2008
    Postari in forum
    225
    Sa va spun ce am patit eu.
    L-am pus pe Alex pe olita cam de la 8 luni, dimineata. Facea si pipi si kk. Cam pe la 1 an si o luna, il puneam si dupa amiaza si mai facea odata kk. Schimbam doar 2, max 3 pampersi pe zi.
    ... Dar... de la 1 an si 3 luni, nu a mai vrut pe olita. Tipa, plingea, se ridica, nu mai vroia chip sa stea. Am incercat si i-am luat adaptor pt wc, poate poate o sa faca. NU vrea si gata. Spune ca a facut, dupa ce face.
    Am sa mai astept cu pusul pe olita, poate cind o sa priceapa. Cred ca am gresit ca l-am pus prea de mititel.

Floricica Senior ralucaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.04.2007
    Postari in forum
    4.789
    La Efe inca nu am inceput sa-l pun pe olita doar am cumparat-o,Alexanrda nu a vrut sa o foloseasca cu toate ca am cumparat mai multe modele.A vrut sa stea la closet si am inceput sa o las fara pampers pe la 2 ani iar la 2 ani si jumatate nu mai foloseam nici noaptea pampers.

Floricica Cu Vechime onita's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.01.2007
    Postari in forum
    5.926
    Pe Nour am pus-o pe olita de pe la 9luni..facea pipi...acu nu mai face...sta pe oala, dars e ridica rpd si gata...are un an acum...zic ca e mica ink. Olitza ii place mai mult sa se joace cu ea...:)

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari