Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita rebeca.poney's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2009
    Postari in forum
    7
    Fetelor nu stiu cum sa mai prcedez cu Rebeca desi ne-am straduit de la inceput sa o invatam sa fie darnica ea nu vrea sa imparta nimic cu nimeni nici jucarii nici dulciuri abdolut nimic. Va incepe gradinita din toamana si mi-e teama ca va fi izolata din cauza asta. Cum sa o invatam sa imparta?

Floricica Avansata arianna73's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    1.393
    nuuuu v-a fi izolata,cind o sa vada ca nici ei nu ii da nimeni nimic atunci cind vrea si ea ceva,o sa o lase mai moale
    si mario mai avea tendinta sa spuna,,mio,,adica a lui dar ,am trecut de faza asta

Floricica Nou Venita mihaela_gemeni's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.11.2009
    Postari in forum
    117
    Poti incerca un mic joc cu ea:ii oferi fetitei ceva dulce,dar in acelasi timp iti iei si tu ceva...si o ademenesti:)Cand va cere din ceea ce ai tu,ii vei spune ca ii dai doar daca si ea iti ofera din "dulcele"ei,explicandu-i in acelasi timp ca asa e bine sa faca si cu alti copilasi.Azi asa,maine asa...poate se prinde obiceiul:).

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari