Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita gina4edi's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.02.2009
    Postari in forum
    18
    Eddi are un an si 8 luni si de ceva vreme imi face niste crize de nervi asa cum vezi in filme la copiii razgaiati. Nu stiu ce sa ii mai fac pt ca nu a fost niciodata un copil supra-alintat. Urla tare si se tevaleste pe jos si de cateva ori cand incercam sa il ridic m-a muscat. Nu se calmeaza decat cand il duc acasa dar si pe drum tot face scandal...

Nu stiu cum sa procedez cu el. La circul pe care il face ne stie deja toata lumea de la locul de joaca si nu va spun ce priviri imi arunca si cum susiesc ca nu-s instare sa imi controlez copilul. Va rog mult ajutati-ma cu un sfat, cum sa procedez?

Floricica Cu Vechime viata's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2009
    Postari in forum
    8.289
    gina,si eu am un baietel de 1 an jum.si cand nu-l las sa faca ceva,incepe si plange dar fara lacrimi,si cateodata,nu mereu,se tranteste.incerc si eu sa-l dezvad de acest obicei,si sa nu fie razgaiat,incerc sa-l invat cand trebuie sa stie de NU.multa bafta si tie,ca ai de lucru cu el.te pup

Floricica Nou Venita nnicolas's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.05.2009
    Postari in forum
    18
    si eu am un baiat de 1 an si 3 luni si ma confrunt cu aceeasi problema nu se potoleste decit daca ii dau ce vrea el cred ca daca va mai creste se va potoli sper din tot sufletul cu rabdare vom reusi sanatate si rabdare de fier

Floricica Nou Venita lory22's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.09.2009
    Postari in forum
    22
    am o fetita de doi ani care desi este alintata pot sa ii controlez nervisorii.de cele mai multe ori cand face cate o criza sau plange mai tare ii spun foarte calm si ferm k nu ma impresioneaza si ca dak continua o sa ma supar pe ea si nu o sa o mai primeasca la gradinita.si inca ceva o las in pace sa planga si nu o impac atunci pana nu inceteaza din plans k sa vada ca nu ma impresioneaza.cand se opreste si vine la mine trebuie sa isi ceara iertare k sa stie ca a gresit apoi o alint.desi mi-a fost greu la inceput am un copil exemplu acum...si sunt ffff mandra

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari