Ultimele discutii din forum
    tabitha
    Guest
    Citat Postat de anna_creteanu Vezi mesajul
    Tabitha, eu cred ca e vorba si de situatia in care se afla fiecare... Si noua ni s-a intamplat sa vrem sa calatorim si sa nu fim presati de timp si sa ne permitem sa mai asteptam 1-2-n zile pana ne convin conditiile. Sau sa putem sa schimbam mijlocul de transport si sa luam avionul. Exista insa (asa cum a fost si cazul nostru atunci) si situatii extreme. Cand pui in balanta raul facut de o calatorie cu "turbulente" si raul creat de o amanare, si cand vezi ca amanarea ar avea consecinte mult mai grave, alegi in cele din urma o calatorie ca cea pe care am avut-o noi.
    Dar eu sunt deja de acord cu chestia asta,nu mi se pare nimic iesit din comun cum ai procedat tu.Doar ca eu sau altii nu am proceda asa,decat daca ar arde rau de tot.De ex si noi am pierdut biletele de intoarcere din Genova spre tarile calde(cam 800 de euro), pentru ca ne-am decalat vacanta din cauza incidentului din Bari,plus ca am scurtat si vacanta din Turcia.Am facut si noi balanta ,doar ca a inclinat altfel.

tabitha
    Guest
    Ioana, da, intr-un fel ma justific, pentru ca am senzatia ca s-a creat (sau ca am creat) o confuzie. Cred ca fara sa vreau am lasat sa se inteleaga faptul ca sunt o mama care isi trece copilul si prin foc doar pentru a se "distra" ea putin.
    Deh, astea-s riscurile comunicarii prin internet...
    Deja e departe de adevar.Ar fi o prostie ca cineva sa creada chestia asta despre tine ca mama,doar pentru ca la un moment dat ati fost fortati de imprejurari sa calatoriti in felul acesta.Si din cate am inteles era urgent,nu mergeati la disco sau la plimbare.

Floricica Debutanta ana_ct's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.07.2012
    Postari in forum
    834
    Citat Postat de roxie Vezi mesajul
    Si uite, ca sa ridic parul in cap de oroare, copiii mei la ora 11 noaptea, la Carul cu bere , in Noaptea Muzeelor. Cel cu albastru si domnisoara cu rochie semnalizator reflectorizant sunt ai mei. Celalalt este un prieten bun de-al lor.
    eu nu mi-as duce copiii in locuri periculoase pentru ei, gen local unde se fumeaza.
    roxie, tocmai vroiam sa dau like la postul tau, si eu imi plimb copiii noaptea, uneori, daca e ceva frumos/interesant/necesar si apreciam ce ai scris, pana am vazut tigarea in poza :(

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Ana, eu sunt fumatoare, dar nici mie nu-mi plac localurile inchise unde se fumeaza. La terase insa merg oricand.
    Ca tot e titlul topicului unde nu v-ati duce copiii, de expozitia The Human Body de la Antipa ce spuneti?
    Edit: desi presimt ca asa o tema necesita topic separat...

tabitha
    Guest
    Citat Postat de roxie Vezi mesajul
    Ana, eu sunt fumatoare, dar nici mie nu-mi plac localurile inchise unde se fumeaza. La terase insa merg oricand.
    Ca tot e titlul topicului unde nu v-ati duce copiii, de expozitia The Human Body de la Antipa ce spuneti?
    Edit: desi presimt ca asa o tema necesita topic separat...
    Eu cred ca ar trebui schimbat titlul topicului.Top 10 locuri extreme in care nu ne-am duce copilul.Pentru ca altfel riscam sa umplem zeci de pagini fara rost.
    La Antipa?Daca ma intrebi pe mine zic da,am citit pe undeva ca in martie parca s-a deschis si chiar ma gandeam ca mi-ar placea sa fiu din Bucuresti.Daca o intrebi pe tanti Maricica de la Cucuietii de Deal si ii mai arati si doua poze,te stropeste cu apa sfintita si isi scuipa in san de o suta de ori.

Floricica Debutanta ana_ct's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.07.2012
    Postari in forum
    834
    La expozitia controversata :)) mai intai as merge singura, pentru evaluare, apoi as decide daca este si pentru copiii mei sau nu. Am citit pagini intregi (pe forumuri) cu pro si contra si am vazut si ceva poze, dar pana nu vede ochiul meu direct, nu pot sa zic daca as duce sau nu copiii.

Si ca tot e sezonul, nu as duce copiii la plaja intre orele interzise (11-18). Sau la piscine la care igiena e cu semnul intrebarii.
    Modificata de ana_ct; 20.06.2013 la 18:58:28. Motiv: completare

tabitha
    Guest
    Citat Postat de ana_ct Vezi mesajul
    La expozitia controversata :)) mai intai as merge singura, pentru evaluare, apoi as decide daca este si pentru copiii mei sau nu. Am citit pagini intregi (pe forumuri) cu pro si contra si am vazut si ceva poze, dar pana nu vede ochiul meu direct, nu pot sa zic daca as duce sau nu copiii.
    Doar poze am vazut si eu si nu mi s-a parut extrem.Am un atlas de anatomie 3D ,iar in ala sunt unele poze horror.Fata mea nu a avut vreo reactive de teama,din contra,e foarte curioasa.Mai ales ca vrea sa se faca doctor.

Floricica Cu Vechime ioanabalescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2007
    Postari in forum
    9.523
    Ioana, da, intr-un fel ma justific, pentru ca am senzatia ca s-a creat (sau ca am creat) o confuzie. Cred ca fara sa vreau am lasat sa se inteleaga faptul ca sunt o mama care isi trece copilul si prin foc doar pentru a se "distra" ea putin.
    Deh, astea-s riscurile comunicarii prin internet...
    Ana eu nu am spus ca ai facut bine sau rau. Am spus ce as fi facut eu si asta pentru ca ai insistat pe subiect. Fiecare face cum considera. Fiecare vede lucrurile din punctul lui de vedere, in dreptul copiilor lui. Ca doar nu m-ai fortat sa ti-o dau pe Sofia sa doarma pe jos pe vapor. In cazul ala as fi avut alta reactie dar asa...... conteaza ce ati decis voi, pentru voi

Floricica Debutanta Hayeti's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2011
    Postari in forum
    1.068
    Ref. la expozitia de la Antipa, "Human Body" ...aici in Buc. multe scoli si-au dus elevii sa viziteze aceasta expozitie si impactul nu a fost deloc negativ...
    Culmea este ca printre cunoscutii mei insa...toti adultii au refuzat din start sa mearga sa vada "horoarea" ...
    Si eu as dori sa o vad...culmea este ca am si bilete...dar cumva n-am reusit niciodata sa-mi fac timp si stare sa merg....

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Daca vrei sa mergi, mai ai la dispozitie o saptamana, pe 30 iunie se inchide. Noi am fost cam la o saptamana de la deschidere, si nu este nimic nici horror, nici macabru, copiilor nu li s-a ridicat parul in cap de groaza, ba chiar pot sa spun ca au fost foarte interesati si au plecat de acolo cu niste cunostinte de anatomie foarte bine consolidate si despre sistemul digestiv, si despre cel reproducator si sarcina si evolutia ei, si despre inima si vasele de sange.

sadia
    Guest
    Moaaaama viata pe forum ....bravo Miru.Eu nu mi-as duce copiul la inmormantari,seara dupa 10,nu iesim decat ,rar ,gen inviere....vreo Urgente-spital.Mai ales unde se fumeaza.....nici vorba.E asa lunga ziua pentru ei,e destul parcul,cumparaturi,.....bine eu am un pusti de 3 ani.
    Ps .Miru meriti o medalie ca ai fc viata pe forum,tre sa umplem niste pagini pe aici,cum era o data.Initiatoarea subiectului a fost atacata din primele postari ca altii si-ar creste copii in salbaticie.Nu,nu asta a vrut sa spuna.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari