Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita sofia_l's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.05.2011
    Postari in forum
    55

Inot la 2 ani si jumatate?

As vrea sa o duc pe fetita mea la inot vara aceasta. Are doi ani si jumatate. Credeti ca este bine ca varsta sau este prea devreme? Si unde anume sa o duc, stiti ceva bazine de inot in Bucuresti unde sa fie ok? Am inteles ca este foarte bine pentru copiluti sa faca inot. Eu nu stiu sa inot, dar sper ca macar fetita mea sa invete. Ma puteti ajuta? Multumesc.

Moderator Floricica Senior wondermom's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.04.2008
    Postari in forum
    3.355
    Exista piscine unde se tin cursuri de inot pentru bebelusi de la 4 luni in sus, asa ca la varsta de doi ani jumatate nu e prea devreme sa faca inot... la astfel de piscine bebelusii intra in piscina cu un antrenor, dar si preturile sunt pe masura... depinde ce cauti... oricum, e bine sa faca inot si cu siguranta o sa ii placa... exista piscine ok in Bucuresti, dar preturile variaza destul de mult... piscina speciala ptr copii sub 4 ani este la Micii Campioni (da o cautare pe Google sa vezi poze si tarife)... eu am fost acolo si conditiile sunt foarte bune, dar pretul e piperat...

Floricica Debutanta g_ioana's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.09.2010
    Postari in forum
    1.064
    si noi cautam o piscina ok la care sa mergem (tot in Buc) dar cele doua mari (la Micii Campioni si BabySpa) au niste preturi ce depasesc cu mult posibilitatile unei familii cu venituri medii. Daca descoperiti ceva cu preturi mai decente, va rugam, anuntati-ne si pe noi.

Floricica Nou Venita ALBINNA's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.08.2010
    Postari in forum
    4
    Nu cred ca exista ceva cu preturi decente pentru copii sub 5-6 ani. Am cautat si noi dar fara rezultate favorabile, din pacate. Bogdan are 3 ani si tare mi-as fi dorit sa-l pot da la inot dar.....prea mult totusi. Astept sa mai creasca.

Floricica Novice daniela37's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.05.2011
    Postari in forum
    556
    Copiii unor prieteni au facut inot la casa victor, e un mic hotel pe langa sos. Kisselef. Acolo venea un profesor, care avea o scoala privata. El inchiriase de fapt piscina de la casa victor. Nu stiu daca se mai desfasoara cursuri acolo, dar piscina este super, primeau si copii micuti si pretul era oarecum suportabil. 10 sedinte erau in jur de 300 de lei, dar cursurile se desfasurau ok, nu erau foarte multi copii in grupa cum se intampla la cele mai multe cursuri. Am auzit si de peste 20 de copii in grupa.
    Fetele mele au invatat sa inoate la mare. Iubesc inotul si ii duc permanent lipsa. Este o problema asta, cu inotul. Si eu as vrea sa am o piscina aproape de casa, sa pot merge cu fetele toata vara. iar preturile vreau sa fie super. Dar...nu sunt prea multe bazine in Bucuresti...sau nu sunt chiar ok..

Floricica Debutanta miriam82's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2011
    Postari in forum
    780
    Si mie mi-ar placea sa gasesc in Bucuresti un bazin unde sa primeasca copii mai mici, si eventual sa nu coste o caruta de bani.

Floricica Cu Vechime lolita si kevin's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2010
    Postari in forum
    5.492
    eu il voi duce pe kevin la innaot primavara viitoere cand va avea 22 luni, ca pana in vara sa invete. este si pacat sa nu invete avand marea aici. cei de la piscina mi-au zis ca au copii de 2 ani.

Floricica Novice daniela37's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.05.2011
    Postari in forum
    556
    Citat Postat de lolita si kevin Vezi mesajul
    eu il voi duce pe kevin la innaot primavara viitoere cand va avea 22 luni, ca pana in vara sa invete. este si pacat sa nu invete avand marea aici. cei de la piscina mi-au zis ca au copii de 2 ani.
    esti o fericita ca ai marea acolo, aproape, asa am inteles. Este chiar mai usor sa invete in mare, cel putin in cazul copiilor mei asa a fost, pentru ca este apa sarata. Ma gandeam si eu sa incerc vara asta un strand. Nu am fost niciodata la strand in Bucuresti. Este ok apa? E curata?

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Citat Postat de daniela37 Vezi mesajul
    Nu am fost niciodata la strand in Bucuresti. Este ok apa? E curata?
    Este daca nimeresti dimineata la prima ora cand tocmai s-a schimbat apa

Noi mergeam (noi adultii adica) la stradul Cara (fostul 3 ligheane) insa dimineata la 8 cand deschideau si stateama pana maxim ora 11. Din pacate ideea cu strandurile este ca oricat de curata ar fi apa cand o pun in bazine, din pacate bunul simt al multor vizitatori lipeste si atunci apa devine "murdara" mult prea repede.

O impresie foarte buna mi-a facut strandul Waterpark din Otopeni acolo este cu totul si cu totul altceva. In primul rand intrarea care anul trecut era 50 de lei, face asa o mica selectie de personal, plus locatia care nu este tocmai accesibila pentru toata lumea.
    Bazinele sunt curate, apa limpede, senzolnguri la discretie, pe jos este iarba artificiala, in bazine exista colaci mari pentru toata lumea. Deci pot spune ca acolo a fost grozav si merita sa stai o zi intreaga. Daca imi amintesc eu bine au si un bazin pentru copii.

Floricica Nou Venita anca_sara's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.10.2012
    Postari in forum
    1
    Buna ziua,

Incercati la Kabanoki Spa. Preturile sunt ok. Si au variante pentru toata lumea :) Noi mergem acolo si ne place.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari