Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita gcristina11's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.03.2009
    Postari in forum
    1
    Buna ziua!

Numele meu este Georgescu Cristina si sunt mama lui Toma (6 ani) si a Anielei (2 ani si 10 luni). Va rog foarte mult sa ma sfatuiti (concret) cum sa reactionez cand fetita mea are accese de incapatanare insotite de plansete care dureaza zeci de minute (mie mi se par nesfarsite). De exemplu, astazi de dimineata, dupa ce, in sfarsit, am reusit sa o pregatesc pentru gradinita si ne-am urcat in masina sa plecam a inceput sa planga pentru ca dorea sa ia cu ea o anume jucarie.Deoarece ma grabeam, nu m-am intors dupa ea, drept pentru care a urlat tot drumul pana la gradinita. Astfel de momente se petrec de cateva zile cu regularitate in fiecare dimineata. Am indraznit sa va solicit ajutorul deoarece nu vreau sa ajung sa nu ma mai pot controla (azi am dat radioul la maxim ca sa n-o mai aud). Spuneti-mi cum sa procedez pentru ca nu vreau sa o indepartez prin comportamentul meu. Va multumesc din suflet. Cu stima, Georgescu Cristina

Floricica Cu Vechime flora73's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2008
    Postari in forum
    7.652
    Si la noi se intampla sa fie incapatanata si sa vrea sa-si ia ceva la gradinita.
    Noi procedam in felul urmator: facem un pact luam jucaria cu noi, dar cand ajungem o lasa in masina si cand vin s-o iau de la gradi va gasi jucaria in masina.

Are vreo jucarie care-i este mai draga decat altele?
    Copiii se simt mai in siguranta daca au jucaria preferata prin preajma.

Din fericire la gradinita fetitei mele o accepta cu jucaria de plus pe care o lasa in dulapior (nu este riscul de a disparea) si ea se simte mai impacata, dar alte chestii le lasa in masina.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari