Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita eva.alina's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.03.2009
    Postari in forum
    15
    Am o mare problema, fetita mea se tot da cu capul de pereti sau de parchet...are un an si 5 luni. Mi s-a spus ca face asta din lipsa de spatiu insa aici nu am ce face pt ca stam in garsoniera si nu este decat o camera. A mai patit cineva asa? Cum pot face sa nu mai faca asa?

Floricica Nou Venita hniculina's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.05.2009
    Postari in forum
    106
    Am patit si eu asa ceva. Am fost la medic si mi-a zis ca face asta in semn de protest ca il lasasem doua zile la parintii mei. Daca nu l-am mai bagat in seama (il supravegheam doar ca sa nu se raneasca) a renuntat.

pcf
    pcf este offline.
    Floricica Nou Venita pcf's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2009
    Postari in forum
    16
    Buna,fetelor.Acelasi lucru face si baietelul meu de 1 an si 9 luni.Cand nu-i fac pe plac incepe si isi da cu palmele in cap sau se da cu capul de perete.Acum am inceput sa-l ignor,si s-a mai potolit. Cel mai bine ar fi sa nu o bagi in seama si ai sa vezi k se va potoli. Bye

Floricica Avansata loriem77's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.08.2009
    Postari in forum
    1.716
    la fel si Antonia mea... se dadea cu capul de marginea patutului si de perete, fara sa fie legat de lipsa de afectiune sau atentie... acum din ce in ce mai rar...

Floricica Avansata madaroxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.04.2009
    Postari in forum
    1.392
    si al meu copil isi da cu capul de orice daca nu-i faci pe plac.....si decat sa ma enervez il las acolo in camera in care si-a dat cu capul si ies....asa ii trece sau cel putin faptul ca nu-i dau atentie nu-l mai face sa urle in continuare!
    in vara asta s-a dat cu capul de pardosea atat de tare incat i s-a imprimat modelul covorului pe frunte,iar de atunci nu s-a mai lovit vreo 3 luni........acum a reinceput ,dar da usor,sa nu se loveasca!

Floricica Avansata doloro's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2007
    Postari in forum
    2.392
    Si Oli se dadea cu capul de podea cand il puneam la colt pt 2 min drept pedeapsa dar l-am ignorat si nu s-a mai intamplat de mult.

Floricica Avansata madaroxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.04.2009
    Postari in forum
    1.392
    eu cred ca sunt prea razgaiati copiii astia ai nostri!!un pic de ignorare si se cumintesc ca prin farmec

Floricica Nou Venita adastero's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.06.2009
    Postari in forum
    239
    Nasol...

Floricica Senior fiona80's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.06.2008
    Postari in forum
    3.215
    In pricipal e o forma de protest, cel mai bine e sa-i distragi atentia cu ceva. Nu cred sa aiba vreo legatura cu lipsa de spatiu.

Sa n-o ignori, va avea impresia ca nu-ti pasa de ea!

Floricica Senior creolina's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.04.2008
    Postari in forum
    3.846
    Si eu cred ca e o metoda de a atrage atentia, la fel ca intinsul pe jos si urlatul. Incearca sa-i acorzi mai multa atentie, sa te joci cu ea, sa-i arati ca e cea mai importanta.

Floricica Senior nicoleta15's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.07.2008
    Postari in forum
    4.085
    Buna seara! si Alex al meu se da cu capul de perete. am observat ca face asta cand se plictiseste si eu am treaba.credeam ca sunt singura cu problema asta. vrea sa imi atraga atentia. mai avem o alta problema: muscatul. cand ne jucam si e distractia in toi ma musca. sau cand se alinta. am impresia ca face asta de bucurie. nu o face niciodata cand este suparat sau morocanos, deci nu vrea sa faca rau.cand este bucuros parca nu se mai poate controla si ma musca.m-am prefacut ca ma doare, ca plang...vine si imi ridica capul si daca ma prefac in continuare il ia plansul. in ultima vreme cam uitase de muscat,dar azi a fost f bine dispus si ne-am jucat mai toata ziua si m-a muscat de multe ori. am mai observat ca sunt singura persoana pe care o musca.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari