Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita nectarya's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2009
    Postari in forum
    186
    Cat de cat s-a mai linistit. Am dat jos toate iconitele din casa si le-am lasat la indemana lui. Le-am facut "mai mai", i-am aratat ce hainute frumos colorate are "Doamne Doamne" si ca nu are de ce sa se teama. Le-a intors pe toate partile, le-a analizat, s-a obisnuit cu ele avandu-le tot timpul la indemana si deocmdata nu mai zice nimic. Am sa le mai las asa o perioada si apoi le voi pune la loc in cui. Foarte rar mai aminteste de iconite dar nu mai plange si nu mai e speriat. Sper sa-i fi trecut teama asta de tot. Acum sa vedem cum mai procedam cu intunericul de afara.
    Modificata de nectarya; 24.10.2011 la 16:25:17.

Floricica Cu Vechime ioanabalescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2007
    Postari in forum
    9.523
    Penru a-i atenua teama de intuneric incearca sa cumperi stelute, luna si tot felul de maimutoaie fosforescente. ced ca l-ar tenta, le vede doar noaptea si poate asa uita

Floricica Nou Venita vio1sb's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.02.2011
    Postari in forum
    28
    Mereu avem tendita sa vorbim cu copii nostri ca si cu niste adulti...dar sa nu uitam ca ei sunt niste sufletele gingase si delicate....sunt convinsa ca el a inteles tot ceea ce tu i-ai spus de Doamne Doamne....poate sa faca legatura intre o intamplare neplacuta pt voi ca familie si ceea ce i-ai spus tu despre Dumnezeu...

Floricica Nou Venita miha_mika's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.03.2011
    Postari in forum
    91
    incearca si-l du la biserica cat mai des, impartaseste-l, roaga-l pe preot sa-i citeasca! la noi in casa avem icoane peste tot si bb cand le vede zice BEBE-BEBE lui Doamne -Doamne, probabil de la FECIOARA MARIA CU PRUNCUL! de fiecare data ii explic ca Doamne-Doamne are grija de mama, de tata si de bb si asa frumos se intinde la icoana sa-i dea pup!!! cand mergem la impartasit ii explic ca mergem acasa la Doamne-Doamne sa-i dea bunut si functioneza! sanatate si rabdare multa!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari