Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita maria.stan29's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2009
    Postari in forum
    12
    Maria are deja 2 ani si 2 luni si nu vrea sa renunte la suzeta sub nici o forma. Nu o cere decat seara inainte de culcare (de fapt le cere pt ca are una pe care o tine in gurita si una pe care o tine in mana) si fara ele nu adoarme sub nici o forma. Am incercat sa le inlocuim cu povesti spese seara cu o jucarie pe care sa o tina in brate insa nimic.,..Cum scapam de suzetica?

Floricica Cu Vechime iuliagabriela's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2009
    Postari in forum
    9.232
    Asa doarme si printes mea..noi nu avem decat 1 an si 8 luni dar presimt ca va renunta singura la ele pentru ca acum ii dau caninii,doi au iesit si doi sunt de iesit, si tot roade la suzi si le musca incat sunt numai gauri...i-a luat tati suzi noua si nu o vrea,zice ca e kk asa ca speranta mea e ca atunci cand va vedea ca nu mai are din ce musca sa renunte singura la ea...mult nu mai esta la cum trage cu dintii de ele...

Floricica Novice mirela_cirneci's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2009
    Postari in forum
    422
    Salutare mamici.
    Si Alexia are un anisor si noua luni si tot cu suzeta adoarme,insa am observat ca uneori o pot pacali spunandu-i ca s-a rupt,sau inventez altceva.Nu am tot tp succes dar nici nu ma dau batuta.
    Si ea avea mai multe insa i le-am ascuns si i-am lasat doar una,asa cum spune si Iulia dupa ce se deterioreaza rau suzetica sa renuntam definitiv la ea

stefaniajohansson
    Guest
    mie nu mi se pare o problema suzeta la un copil de 2 ani. eu lucrez ca educatoare si majoritatea copiiilor au suzeta pana pe la 2 ani si jumatate, chiar pana la 3 ani. evident, nu au voie decat cand merg la nani.
    eu zic sa nu va faceti probleme, ca n-o sa-i prinda majoratul cu suzeta ;P cand sunt ei pregatiti vor renunta, la fel cum au renuntat la titi :)

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari