Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita alina.s's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.02.2009
    Postari in forum
    23
    Dragele mele eu una nu stiu ce sa mai fac. De fiecare data cand nu ii convine ceva sau vrea ceva si nu i se face pe plac Matilde se pune pe tipat su cand zic tipat ma refer la urlete grave si o tine asa pana se ineaca. NU vreau sa ii cedez insa nu stiu ce sa ii mai fac? Cum sa scap de urlete si sa ne intelegem omeneste?

Floricica Avansata cojocari ruxandra's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.320
    ingoro pur si simplu.cred ca asa e cel mai simplu.citi ani are Matilde?

Floricica Debutanta adrianarenata's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2008
    Postari in forum
    999
    cred ca e o problema generala, tudor tipa asa cand e frustrat....cand nu poate obtine ce vrea sau nu inteleg eu ce vrea, cand e nervos plange si racneste in acelasi timp.uneori simti ca vibreaza geamurile.singura metoda care are cat de cat efect e sa ii distrag atentia si ma apuc sa ii explic ca nimeni nu tipa asa, ca nu se poate sa vorbeasca asa etc.dar adevarul e ca imi vine sa ii pun leocoplast pe gurita

Floricica Nou Venita hniculina's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.05.2009
    Postari in forum
    106
    Eu deobicei cand tudor face scheme de genul asta si nu ma lasa sa-i explic de ce nu e voie il pedepsesc trimitandu-l in camera cealalta si spunandu-i ca atunci cand numai tipa poate sa se intoarca inapoi si dupa ce tipa cateva min si acolo il intreb daca nu a terminat iar el imi zice gata am terminat si vine inapoi fara sa mai tipe si fara sa mai insiste cu pb de la care a inceput scandalul. Binenteles ca la inceput cand am probat metoda asta a trebuit sa tin nitel de usa si sa nu-l las sa vina, si il intrebam mereu daca a terminat si nu il lasam sa vina pana nu imi spunea el ca a terminat. poate nu e cea mai buna metoda dar la noi a functionat

Floricica Nou Venita tesa4's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.02.2009
    Postari in forum
    80
    buna fetelor
    eu am un flacau de 3 ani. pana acum nu am avut probleme cu el
    dar de 1 luna a inceput cu urletele cand nu primeste ceva. chiar azi mi-a urlat pe strada cand l-am scos de la gradi

Floricica Nou Venita tesa4's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.02.2009
    Postari in forum
    80
    cand suntem acasa merge cu trimisul in alta camera dar ce facem pe strada? cand toata lumea se uita?
    cum il ignoram?

Floricica Avansata cojocari ruxandra's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.320
    sa stii ca aici ai dreptate.in momentele alea e mai complicat

Floricica Nou Venita hniculina's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.05.2009
    Postari in forum
    106
    O data cand am fost cu masina si a inceput sa aiba crize i-am zis ca oprim masina si il lasam acolo si cum nu s-a potolit am oprit masina si ne-am prefacut ca-l lasam acolo si s-a potolit. Nu e cea mai buna metoda dar sincer nu am stiut ce sa mai fac. Cand suntem pe strada incerc pe cat posibil sa nu-i dau motiv de crize si incerc sa stabilesc de acasa

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    deci credca asta e o problema a noilor generatii de nerabdatori poznasi...rebeca are 1 si 7 luni si tipa de sparge geamurile cand nu ii convine ceva adica de 20 de ori pe zi eu o ignor total si cand vede ca nu o bag in seama se ridica de pe jos unde isi canta sonatele si fuge la tasu...si el o ignora si asa se calmeaza dar incearca mereu apoi vine ma ia de gat si zice mami mea mami mea deci cred ca singura solutie e sa ignori dar exista un mareee dezavantaj..amigdalite deseee ..cu timpul speram sa i treaca..

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari