Ultimele discutii din forum
    Floricica Veterana shtrengaritza's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2008
    Postari in forum
    11.364
    as vrea sa vorbim un pic despre renuntarea la suzeta,ce metode sa folosim ,cum sa ii adormim fara suzeta...

eu as cam vrea sa renuntam la ea,pt ca se trezeste noaptea pt ea si asta ma deranjeaza...ziua nu o cere decat cand o culc si atat.

cum as putea reusi sa o culc fara suzeta,neleganata?ca de leganat nu vreau sa aud,prefer suzeta:)

Floricica Cu Vechime ligiafodorean's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.11.2008
    Postari in forum
    7.046
    eu nu am folosit vreo metoda nume, la 1 an si 2-3 luni s-a intamplat sa renuntam la ea... intr-o zi, la pranz a adormit din greseala fara suzeta... ma jucam cu ea si a cerut sa o scarpin pe spate... mi-am dat seama dupa 5 min ca adormise... atunci am decis sa ascund toate suzetele (fiindca aveam vreo 6 ) si seara pur si simplu am refuzat sa i-o mai dau... am povestit cu ea, i-am pu muzica de somnic si a decurs totul de la sine...

vreo 2 nopti s-a mai foit insa de atunci nu a mai primit suzeta...

dup vreo 2 luni si-a mai gasit una veche printre jucarii insa nu a mai fost tentat de suzeta... singura a mers la gunoi si a aruncat-o

Floricica Cu Vechime ligiafodorean's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.11.2008
    Postari in forum
    7.046
    asa ca mult succes... pana iei decizia sa renuntati definitiv la suzeta e mai greu si primele 2-3 zile

Floricica Avansata arianna73's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    1.393
    noi vroiam suzi doar cind faceam nani,dar intr-o zi tati s-a enervat ca din 6 suzete nu gasea niciuna si l-a adormit fara,si acuma dupa 3 luni ne mai intreaba de ea,dar i-am spus ca a mincato catelul
    trebuie sa ai nervi tari si multa rabdare

Floricica Veterana shtrengaritza's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2008
    Postari in forum
    11.364
    multumesc de raspunsuri!
    nu stiu cum voi face,cred ca o sa mai amanam un pic momentul,pana va intelege ce ii voi spune...dar oricum mai astept pareri si sugestii despre cum sa trecem mai usor peste acest mare hop:))

Floricica Debutanta tomitza's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2009
    Postari in forum
    630
    buna seara!
    si la mine e problema cu adormitul si suzeta.In schimb, din toate cele 8 suzete mai are una, restul le-a rupt cu dintii.Asta ultima si ea mai are un pic si se va rupe si atunci voi gasi o modalitate sa nu i-o mai dau deloc.Chiar sunt hotarata...inca mai am nervii tari:))

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari