Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Cum e la voi trezitul si plecatul de dimineata la gradinita sau la cresa?

La noi a fost mai simplu decat ma asteptam . Pe Edi il trezesc la 6 jumatate - intru la el in camera si el cu ochii inchisi se ridica in picioare si indtinde manutele sa il iau de acolo. Il duc la mine in pat si isi bea biberonul cu lapte timp in care se si trezeste. Ne imbracam si iesim pe usa 15 - 20 minute mai tarziu.

Cum e la voi trezitul si plecatul de dimineata la gradinita sau la cresa?

Floricica Avansata ralukut's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2008
    Postari in forum
    1.401
    La noi e ingrozitor!!!!
    Intru si ii zic de mii de ori sa se trezeasca, iar ea imi spune de fiecare data sa o mi las putin, iar uneori chiar raspicat ca nu se trezeste. Adoarme instantaneu la loc. Eu ma duc sa imi termin treburile si ne trezim in criza de timp.
    O imbrac eu pe sub plapuma, ne mai certam o vreme si intr-un final reusim sa ne indreptam spre iesire.
    Ritualul cere ca sotul meu sa o duca in brate pana la lift.

mischa2000
    Guest
    mie mi se pare ca 15-20 de minute e un timp prea scurt pentru a lua copilul din pat de la caldura si duce in strada la minus shpe grade ...

...
    la noi e simplu ... se trezeste uneori inaintea mea ... daca nu la 7.15 incepe clubul lui mickey ... si vine teleghidata ....
    la 8 plecam.

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    cateodata se trezeste singura..dar rar..nu avem mari probleme de trezire...poate ca si este mai mare
    o scol eu...cam 45 muinute dureaza 'siesta' de dimineata..pana pleaca la gradinita
    eu cam la 7.15 minute o scol...si la 8 plecam la gradinita..este aproape

Floricica Cu Vechime Bia25's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.07.2010
    Postari in forum
    8.236
    eu o trezesc pe Anto la 7.20....uneori se trezeste mai greu,alteori se trezeste singurica...imi cere sa ii pun pe Disney chanel,e clubul lui Mickey Mouse...intre timp ne imbracam...se spala repejor pe dintisori si pe fata,sa nu piarda tare mult din episod....apoi ne certam putin cu pieptanatul parului....si pe la 7.50 iesim din casa....
    ma bucur tare mult ca nu a trebuit sa o duc cu forta la gradi niciodata ....inca din grupa mica i-a placut sa mearga si nu am intampinat nici dificultati in a o lasa acolo....pe cand alti copilasi urlau ca din gura de sarpe:))!!

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Citat Postat de mischaela2000 Vezi mesajul
    mie mi se pare ca 15-20 de minute e un timp prea scurt pentru a lua copilul din pat de la caldura si duce in strada la minus shpe grade.
    Nici mie nu imi place insa n-am avut incotro. Si asa il trezesc pe Edi la 6:25 daca l-as trezi mai devreme cred ca ar fi si mai greu iar eu ar trebui sa ma trezesc si mai devreme de 5 jumatate cum o fac acum. Asa vad ca pe el nu il deranjeaza programul. Isi bea biberonul de lapte in pat la mami si intre timp se si trezeste, dezmeticeste si cum a terminat, hop jos din pat o ia la trap prin casa sa faca inspectia asa ca imediat in imbrac (hainutele pregatite de seara) si fuguta la masina unde ne asteapta buni sa ne duca la cresa.

Pana mai acum 2 saptamani mai era un baiatel care venea tot asa devreme la cresa ca si noi (ei sunt cam singurii asa matinali, restul pe la 7 jumatate, 8) insa mamica lui il aducea in patura dormind, il dadea ingrijitoarelor si mai facea nani si dupa aia pe o bancuta in clasa.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari