Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita lungucatalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.02.2009
    Postari in forum
    8
    Baiatul meu are 4 ani si are 13kg si 95 cm. De racit nu mi-a racit a mers bine nu stiu ce sa fac

oanachampion
    Guest
    Ai vorbit cu pediatrul lui? El/ea ce zice? Poate ca ar trebui sa consume mai multe calorii pe zi, sau poate i-ar trebui niste vitamine... Cu greutatea nu-i o nenorocire, exista multi copilasi destul de slabi insa fff sanatosi (eu aveam 17 kg la 7 ani)... dar cu inaltimea, mai ales ca e baiat, e mai complicat... e tare micut (gemenii mei au 2 ani si-o luna si 92 cm, respectiv 93 cm... in conditiile in care aveau 47 cm cand s-au nascut) si cred ca ar trebui sa consulti un doctor pt. treaba asta acum, cand e inca mic. Din cate stiu, se pot face tratamente cu hormoni pt. crestere...

silvia_l
    Guest
    Cere sfatul pediatrului; si mie mi se pare foarte micut...al meu la 1 an si 11 luni are 94 cm si 15 kg...

Floricica Nou Venita lungucatalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.02.2009
    Postari in forum
    8
    m-am linistit am consultat pediatrul, i-am facut analize i-au iesit bine, ii dau putin fier, mi-a spus sa stau linistita, la consultat la cantarit si are 16 kg si 97 cm, a zis ca nu este mult sub greutatea unui copil de 4 ani.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari