Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita serban daniela's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.12.2009
    Postari in forum
    3
    Buna ziua ,am o fetita de 2 ani care are 13.200kg si 90cm inaltim ,ea nu manaca paine si fainoase prefera carne, fructe ,legume,mamaliguta si cred eu ca e slabuta repet cred eu .Are si foarte mare energie nu sta 5 minute jos.Vreau sa-mi scrieti ce greutate au copii vostrii de varsta apropiata.

Floricica Avansata camelia_op's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.12.2006
    Postari in forum
    2.333
    Stai linistita nu e slabuta deloc, e chiar bine. Dupa un an copii nu mai iau asa mult in greutate si nici nu mai mananca asa mult. Atat timp cat e sanatoasa si mananca ce zici ca mananca e foarte bine. Fetita mea are 13.8 kg la 2 ani si 5 luni.

Floricica Cu Vechime iuliagabriela's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2009
    Postari in forum
    9.232
    Fetita ta e foarte bine la varsta ei cu greutatea pe care o are.Iulia are acum la un an jumate 10,5kg si 83cm.Si nu e slabuta deloc.Ea e si genul de copil care daca o doare ceva nu mananca nimic si slabeste si 1kg-1k jumate pe saptamana insa dupa aceea isi si revine f repede si se ingrasa vazand cu ochii.

oanachampion
    Guest
    Si eu zic ca e foarte bine, nu e slabuta deloc. Ai mei, la 2 ani si 6 luni, au 12,140 kg pe 96 cm, respectiv 12,670 kg pe 97 cm. Si pediatrul si nutritionista au zis ca sunt ok. Atata timp cat copilul mananca bine, e vioi, se joaca etc. nu conteaza atat de tare ca e putin mai slab decat media.

Floricica Cu Vechime ligiafodorean's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.11.2008
    Postari in forum
    7.046
    Carina la 1 an si 7 luni are 12.5 kg si 87 cm inaltime... mananca diversificat, e foarte activa asa ca nu-mi pun problema ca ar fi prea slabuta sau prea grasuta... important e sa fie micutii sanatosi si sa nu aiba carente de vitamine si minerale

Floricica Avansata doloro's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2007
    Postari in forum
    2.392
    La 2 ani este f bine , Oli are 12,850 si 92 cm la 2 ani si 4 luni.

Floricica Cu Vechime cristeepas's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.11.2007
    Postari in forum
    6.010
    copilul meu are aproximativ aceeasi greutate si inaltime, dar nu mi se pare ca ar slabut deloc, ba din contra, consider ca arata f bine... deh! o fi de vina cioara?

Floricica Novice mirela_cirneci's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2009
    Postari in forum
    422
    eu cred ca este greutatea normala la aceasta varsta.Deci nu numai ca nu trebuie sa iti faci griji dar esti si una din mamicile fericite cu un copil sanatos.fetita mea la un an jumate are 12kg400 si 88 cm.Si eu am fost mult tp ingrijorata ca e cam grasuta pana mi-am dat seama ca de fapt e numai bine asa cum e.Fiecare copil are ritmul lui de dezvoltare.Multa sanatate fetitei

Floricica Senior molnarvanda's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.11.2007
    Postari in forum
    4.299
    Julia la 2 ani are 11,5-12 kg. Si mie nu mi se pare slaba. Nici gras anu e dar asa e soiul ( dupa tatal ei)

Floricica Debutanta ana07's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.08.2007
    Postari in forum
    1.153
    Filip are la doi ani si trei luni 95-96 cm si 14 kg. Eu cred ca este foarte bine. Sincer eu nu as merge pe vechile obiceiuri cu cat mai gras cu atat mai bine. Nu vreau sa ma chinui cu problemele de greutate mai tarziu.

Floricica Nou Venita coroianioana's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.12.2009
    Postari in forum
    4
    Fetita mea are 2 ani si o luna si are 12kg.Cam atat a avut si la 1 an, si de atunci nu a pus pe ea si sunt cam ingrijorata, dar ii vesela si nu sta deloc ,toate mi le scoate din sertare si jucarii am prin toata casa.Eu cred ca ii bine decat grasa, dar ma ingrijoreaza ca nu a pus cateva kg in plus.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari