Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita pure_pink's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.02.2009
    Postari in forum
    15
    Corina s-ar uita la desene animate toata ziua insa nu o las decat 3 ore pe zi in 3 reprize de cate o ora in rest icerc sa ii ocup timpul cu altceva, sa ne jucam, sa iesim in parc. Problema este ca e suparare mare de tot cand inchidem tv. As vrea sa stiu voi cat lasati copilasii sa se uite la desene animate? Corina mea abia a implinit 2 anisori.

Floricica Cu Vechime flora73's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2008
    Postari in forum
    7.652
    Offffffffff cine-o mai inventat si statul asta la televizor. Nu cred ca-i mult sa stea la televizor 3 ore in 3 reprize de cate o ora. . . . . . Intre timp incearca sa dai drumul la un cd cu muzica sau la radio, in cazul in care face galagie. Mai de mult eram baby sitter la o familie cu o copila de 8 ani si trebuia s-o controlez sa stea doar 2 ore ca sa-i ramana o ora seara inainte de culcare si gata.

oanachampion
    Guest
    Baietii mei au 2 ani si 10 luni si nu se uita la desene animate deloc. In general, tv-ul nostru e inchis (eu cand am timp liber sunt pe net, nu in fata tv-ului). Rar, stau in bratele sotului meu si se uita la vreun film impreuna (mai mult pentru ca le place sa stea la el in brate). Sincera sa fiu, mie mi se pare si putin cam aiurea sa stea copiii asa de mici la tv... si sa explic de ce: ai mei, la un moment dat, au vazut Wall-e... asta se intampla acum multe luni... si in ziua de azi, Devon il imita cum zicea "Waaall-eeee"... suna haios (si chiar este haios), insa ma gandesc ca cine stie ce alt ceva ar putea sa vada (multe desene sunt pline de faze violente) si sa inceapa sa imite... Plus ca amandoi cunosc foarte bine serialele la care ne uitam noi... arata cu degetelele si spun "Bones" si "Jade" (pt ca au auzit de prea multe ori numele personajelor)... chestii pe care ei nu le urmaresc efectiv...

Floricica Nou Venita luca eduard's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.04.2010
    Postari in forum
    7
    La desene ,luca nu se uita de loc dar in schimb la reclame ar sta non stop neclintit,si mai are el cateva melodi care ii plac atat la televizor dar daca sunt reclame pot pleca unde vreau....

Moderator Floricica Avansata Krisstina's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2010
    Postari in forum
    1.390
    fara tv ! doar muzica si carti (pe care daca nu le rupe le roade ) :)) ... pana acum nu a vociferat, sa vedem cat il pacalesc

Floricica Debutanta yuxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2010
    Postari in forum
    1.074
    La televizor foarte putin, desene doar pe Minimax si doar cateva, pe care acum nici nu le mai dau asa ca in ultima vreme deloc. Cand vor desene le pun dvd-uri, de la Disney, sau cu Barbie. Asta se intampla atunci cand nu iesim pe afara si cand am treaba si am nevoie sa fie cuminti. Televizorul la noi e deschis toata ziua, dar pe la stiri in general, sau pe la documentare, si ma uit numai eu cand am timp, in rest nimic. E foarte potrivita expresia aia "vorbesc ca televizorul".

Floricica Debutanta MJ forever's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2010
    Postari in forum
    1.187
    @pure_pink: La 2 ani iti lasi copilul cite 3h/zi la TV? Foarte mult! Sa nu te miri daca pe la 5-6 ani o sa vrea sa-ti stea toata ziua in fata TV-ului sau poate chiar la PC-ului. Numai parintele e de vina cind se ajunge in asemenea situatii. Si apoi tot parintele se va plinge, vai ce sa ma fac cu copilul ca nu ma mai inteleg cu el si-mi face crize daca nu-l las la TV. Hmm.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari