Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta alina85a's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.04.2009
    Postari in forum
    678
    baiatul meu are 1 an si 5 luni.il inteleg ca atunci cand merg cu el la doctor are motive sa planga dar nu inteleg de ce atunci cand intru intr-o casa straina plange ,un plans inconsolabil tremura si urla nu reusim sa-i facem nimic pentru al potoli.asta se intampla de 4 luni.am renuntat sa mai merg la prieteni din cauza asta.nu inteleg de ce oare plange atat de tare si se teme, numai cand intru cu el in bloc deja incep urlete si trebui sa ma itorc inapoi cu el.cand stam in casa daca aude o masina clacsonand incepe sa tremure si vine la mine sa-l iau in brate.nu mereu dar se intampla.oare care-i cauza ce ii determina acest comportamemt?

Membru inregistrat la
    18.04.2009
    Postari in forum
    678
    nu-mi raspunde nimeni?

Floricica Senior k.aurelia's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2008
    Postari in forum
    4.569
    la speriat cineva vre-odata?
    si fetita mea se speria cand stranuta unul din noi sau daca radeam prea tare
    eu ii explicam ca nu se intamla nimic...
    sper sa ii treaca, sa fie doar ceva de moment
    incearca sa ii explici mereu ca nu se intampla nimic rau, ca tu esti mereu langa el si il aperi

Floricica Cu Vechime onita's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.01.2007
    Postari in forum
    5.926
    Si fetita mea are uneori momente in care fuge de vreun prieten(fie copil sau adult)si imi vine in brate....uneori pt ca e obosita sau plictisita.
    Cand ajungem in casa necunoscuta...juma de ora dupa fusta mea, dar o ignor, nu o iau in brate...eu ma plimb prin casa respectiva(prin salon, nu va inchipuiti ca fac inspectie..haha), tocmai de a-i arata ca e normal sa se destinda, sa se simta ca la ea acasa....si apoi se acomodeaza.

Iar faptul ca ai renuntat la vizite nu mi se pare o idee buna...din contra....sa continui sa iti vizitezi cunostintele, tocmai pt ca baietelul sa se obisnuiask. Pana la urma..ce o sa faci o sa stai in casa? Si el ca, copil...tre sa socializeze...gandeste-te ca il dai la gradinita curand si ce o sa faca?

Succes!

Floricica Cu Vechime violetatoronto's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.07.2007
    Postari in forum
    5.176
    Sa nu cumva sa aibe vreo fobie,nu stiu exact cum se cheama,dr pediatru ce ti.a zis?Sau poate mai bn ai consulta un psiholog ptr bebelusi!

Membru inregistrat la
    18.04.2009
    Postari in forum
    678
    LUNA ASTA TREBUI SA MERG LA PEDRIATU SI O VOI INTREBA DAR NU CRED CA VOI AVEA VREUN RASPUNS CONCRET DIN PARTEA EI.CU BAIETELUL IES ZILNIC DIN CASA DAR EVIT SA MERG LA CINEVA IN CASA, PANA SI IN MASINA PLANGE.PUR SI SIMPLU NU REUSESC SA-L OPRESC DIN PLANS UN PLANS INCONSOLABIL SI EVIT SA MERG LA CINEVA CU EL PENTRU CA ESTE O SITUATE PENIBILA NU POT SA DISCUT CU GAZDA NIMIC DATORITA PLANSULUI.AM INCERCAT DE NENUMARATE ORI SA-L SCOT DAR M-AM DESCURAJAT PENTRU CA NUMAI ATUNCI CAND INTRU CU EL IN BLOC URLA SI VA DATI SEAMA CUM SE AUDE CU ECOU PE SCARA.DACA LA SPERIAT CAREVA NU POT SPUNE CU PRECIZIE.CAND ERA MAI MITITEL AM FOST CU EL LA O MATUSA SI IA ARATAT O JUCARIE CE CANTA URAT IAR PAPUSA ERA O VRAJITOARE.EL SA SPERIAT PE MOMENT DAR DE ATUNCI NU A VRUT SA MAI INTRE IN CAMERA EI.NU STIU DACA O FI ASTA CAUZA.

Membru inregistrat la
    18.04.2009
    Postari in forum
    678
    NU REUSIM SA-L POTOLIM AURELIA, II VORBIM DAR DEGEABA.IERI AM IESIT CU EL SI AM INTRAT IN MAGAIN, TOTUL A FOST BINE PANA CAND A DAT CU OCHII DE UN CEAS,NU-TI POT EXPLICA PREA BINE CUM ERA CEASUL ACELA,SE INVARTEA ORA PE ECRAN,SA UITAT LA CEAS SI NUMAI VAD CA O DA IN PLANS.L-AM LUAT IN BRATE SI AM MERS LA CEAS CU EL ,NU NICI O SANSA SA-L OPRESC DIN PLANS DEGEABA MA STRUFOC SA-I EXPLIC CA E UN AMARAT DE CEAS,AM IESIT FARA SA MAI REUSESC SA CUMPAR CE-MI TREBUI.ESTE INCREDIBIL CHIAR NU STIU CAND VA LUA SARSIT TOATE ASTEA DAR DE CE SE INTAPLA TOATE ASTEA NU CRED CA-I NORMAL.CU MASINA NU POT CIRCULA NICI ATAT PLANGE CAT II DRUMUL DE LUNG.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari