Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta ana07's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.08.2007
    Postari in forum
    1.153
    LA MULTI ANI tuturor strugurasilor care au trecut si ei de prima ANIVERSARE. Sa va dea Dumnezeu tot ce e mai bun pe lume si mai ales SANATATE voua si tuturor celor dragi!

Click here to get hot comments and graphics...

Myspace
    Cute Comment Graphics

Floricica Avansata florizarnovean's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    1.753
    Eu o mai pun pe Maria in scaunelul in care mananca si-i dau sa se joace cu ceva ce n-a mai avut prin manute: o lingura de lemn, o revista pe care-o face fasiute, sau ce-mi trece prin cap si nu e periculos pentru ea. (la reviste tre` s-o vad din cand in cand daca nu baga si prin gurita). Cand vine Ioan de la gradi am noroc ca se joaca impreuna, dar cand e prea liniste merg iute sa-i vad ce pun la cale...
    Uneori mai sta si in patut singurica, dar nu mai mult de 20 de minute. De obicei asa o adorm la pranz, o pun in patut si se joaca pana adoarme, apoi o invelesc si-o las sa doarma linistita.
    Ioan era terorizat de aspirator, dar Maria n-are nici o problema, azi chiar am aspirat cu ea in casa si-a fost ok.

Membru inregistrat la
    21.08.2007
    Postari in forum
    1.153
    Nici Filip nu mananca daca nu vrea, dar nu il fortez. Cu o media de 250gr/masa si trei mese solide pe zi il las asa. E vesel si sanatos. Altceva nu mai conteaza. La cat se agita, nu cred ca pune ceva pe el. De cand a invatat sa mearga danseaza, ca in reclamele de la Pampers si discuta cu palmele si "prietenul lui din oglinda" Vorbeste si se plimba prin casa.

Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    1.753
    Bravo Iasmina, are mama fetita mare care mananca frumos!
    E mai greu acum pana va asezati un pic Ana, dar bine ca ai ajutoare. Mult succes la serviciu cu raportul politic, sa iasa totul bine.
    Eu va salut fetelor si ma retrag caci mai am unee lucruri de facut. Pupici la prichindeii zburdalnici!

Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    1.753
    Ce dulce trebuie sa fie! Sa-l filmezi cand ai timp si sa-l pui la blog sa-l vedem. Toate cele bune!

Floricica Novice luci_kuky's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.12.2007
    Postari in forum
    472
    aaaa si am uitat sa va zic ca am facut friptura de miel ca am avut la congelator de la paste si am depistat-o,si am facut-o la cuptor si a mancat de numa nici nu voia cu cartofi doar carnita,nu a avut nimik, mielul era de vreo 10 kg deci nu era de ala numai spuma stiu ca cei pre mici nu sunt buni nici pt adulti.am citit inainte ca se pt da dupa 9 luni dar apoi am vazut ca nu se da decat dupa 2 ani nu stiu ce sa zic eu i-am dat si la borcanele miel , nu stiu care varianta e buna credca daca se dadea dupa 2 ani nu facea i astia borcanele cu carnita pasata de bebe.

Floricica Novice luci_kuky's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.12.2007
    Postari in forum
    472
    eu trebuie sa cumpar un carut pt papusi ca imi cara tt ziua olita de manere prin casa ca a vazut la o fetita, si face si ea.

Membru inregistrat la
    21.08.2007
    Postari in forum
    1.153
    Filip mai nou este preocupat de magnetii de frigider pe care ii tot aranjeaza. In felul asta ma lasa si pe mine sau cine mai este prin bucatarie sa-si vada de treaba.

Am avut de ceramica, dar erau destul de periculosi si se puteau sparge. Acum i-am luat de plastic/cauciuc si ii voi da diseara. Sa vedem ce face cu ei. Se gasesc la papetarii si sunt ieftini. Eu am dat pe 8 magneti, 4 RON.

Membru inregistrat la
    21.08.2007
    Postari in forum
    1.153
    Spor la treaba si pofta buna Strugurasilor!

Floricica Senior alexxia's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.01.2008
    Postari in forum
    2.775
    buna ziua fetelor si bine v-am regasit in noua casuta.
    noi suntem bine aseara am fost la aniversarea fetitei nasilor nostri la un club de joaca Edi a fost incantat si desi ca si Timo el face doar cativa pasi i-a placut.
    Azi noapte a dormit mai bine am avut cateva nopti cand am facut noapte alba nu stiu ce-o fi avut ca in gurita nu se vede nici un dintisor nou.

Floricica Senior alexxia's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.01.2008
    Postari in forum
    2.775
    dupa cate vad Edi si Timo sunt cei mai puturosi dintre strugurasi toti merg bine numai ei nu dar cred ca sunt si cei mai voinici acum cred ca Edi are in jur de 12,5-13 kg adevarul nu l-am mai cantarit demult.