Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 29
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Avansata bettyblue's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.05.2008
    Postari in forum
    2.084

Prichindei Medlife 3

Bun venit in noul capitol unde asteptam sa se nasca inca un prichindel Medlife

Floricica Senior rally's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.07.2009
    Postari in forum
    2.733
    Salutare!
    Ma bucur ca te-ai descurcat pe aici, si vreau sa dedic acest capitol Cristelei si copilasului ei! Sarcina usoara in continuare si nastere fara probleme ( in viitor)!!
    Va pup, plecam la plimbare.

Floricica Senior cristela's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.06.2009
    Postari in forum
    3.868
    Multumesc, fetelor!!!

Florysa, ma bucur ca te-ai descurcat ca eu m-am chiombit si nu mi-am dat seama de unde se deschide, dar macar asa mai apari si tu:) Te-ai intors de la tara?

Rally, plimbare placuta!

Membru inregistrat la
    27.07.2009
    Postari in forum
    2.733
    Am comandat un borcan din mierea aia pana la urma, sper sa nu fie bani aruncati pe fereastra..

Mai nou m-am apucat de facut paine, am o reteta usoara si iese o paine delicioasa, am mancat-o imediat. Mai pe seara vreau sa fac doua.
    Florysa, Mariei ii plac pepenii(verzi sau galbeni)?

Membru inregistrat la
    27.07.2009
    Postari in forum
    2.733
    Incepe si Edi sa mai rupa niste cuvintele, acum ii spune lui Robert ”Ob”, e haios, il striga toata ziua.

Sper sa se mai indrepte vremea asta, vreau sa plec pe la tara cu ei si sa-i mai las cateva zile pe acolo, dar deocamdata vremea ma incurca.

Membru inregistrat la
    26.06.2009
    Postari in forum
    3.868
    Citat Postat de rally Vezi mesajul
    Am comandat un borcan din mierea aia pana la urma, sper sa nu fie bani aruncati pe fereastra..
    Mai nou m-am apucat de facut paine, am o reteta usoara si iese o paine delicioasa, am mancat-o imediat. Mai pe seara vreau sa fac doua.
    N-ai cum sa stii asa ceva, depinde si de organism si de multe alte chestii. Eu sper sa functioneze imunizarea!

Multa lume lauda aparatele astea de facut paine in casa....la noi n-ar renta, ca noi avem saptamani in care nu cumparam paine deloc (sotul mananca doar seara acasa si daca are cartofi sau orez garnitura la friptura, cum are in general, nu mananca paine, asa s-a obisnuit....dar compenseaza ca mananca multe dulciuri si bea numai sucuri, ca nu-i place apa simpla, nici minerala, nici plata), altele in care cumparam una si aruncam jumate dupa o saptamana ca fie se intareste, fie mucegaieste. Mai mancam cu vinete sau rar cu unt si gem, cand suntem amandoi dimineata acasa si facem si cacao cu lapte.

Membru inregistrat la
    26.06.2009
    Postari in forum
    3.868
    Incepe si Edi sa mai rupa niste cuvintele, acum ii spune lui Robert ”Ob”, e haios, il striga toata ziua.

Sper sa se mai indrepte vremea asta, vreau sa plec pe la tara cu ei si sa-i mai las cateva zile pe acolo, dar deocamdata vremea ma incurca.
    Mie imi zicea frate-miu Catina sau Titina cand era mic:)

Si eu sper, m-am saturat de pantaloni si e prea frig dimineata sa ma imbrac altfel.

Membru inregistrat la
    22.05.2008
    Postari in forum
    2.084
    Salutare!
    Sper sa ma iertati ca intru din an in paste dar zilele astea au fost cam aglomerate. Am fost pe la tara, cand m-am intors m-am apucat de facut zarzavaturi pentru iarna ca am avut 3 lazi de rosii si era pacat de ele sa nu fac ceva. Am facut un zarzavat de rosii cu ardei gras si patrunjel, sper sa-i placa si Mariei la iarna:)))

Membru inregistrat la
    22.05.2008
    Postari in forum
    2.084

Felicitari!!! Incet incet va rupe din ce in ce mai multe cuvinte.
    Maria este tare vorbareata, turuie tot timpul si mai nou are un bebe cu carucior si toata ziua are grija de el. Azi am fost cu ea la piata cu caruciorul ei si cu bebe si a mers mititica pe jos tot drumul, si la dus si la intors. O adevarata performanta ca ea e cam putoare la mers pe jos.

Membru inregistrat la
    22.05.2008
    Postari in forum
    2.084

Florysa, Mariei ii plac pepenii(verzi sau galbeni)?
    Eu desppre miere nu stiu ce sa zic, sunt cam sceptica. Rau n-are cum sa faca dar la pretul asta ar trebui sa faca...bine:))))

Membru inregistrat la
    22.05.2008
    Postari in forum
    2.084
    Pepene nu mananca decat rosu, e drept ca galben nici nu i-am dat dar nici eu nu ma innnebunesc dupa el.
    Modificata de florysa; 28.07.2010 la 21:54:22.

+ Raspunde
Pagina 1 din 29
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari